کدخبر : 16

مانور ساعت صفر با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و بر اساس سناریوی زلزله‌ای با قدرت ۵.۷ در مقیاس ریشتر و عمق ۱۰ کیلومتری زمین برای محک میزان آمادگی نیروهای امدادی هلال‌احمر استان تهران در شهرستان اسلامشهر انجام شد.

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در این مانور دستور داد با توجه به حساسیت پایتخت، تمام استان ها به صورت آماده باش کامل باشند.

همزمان با اجرای این تمرین آمادگی امدادی تیم های عملیاتی واکنش سریع و اعزام سریع جمعیت هلال احمر استان تهران در منطقه زلزله زده مستقر شدند و امدادگران خدمات امدادی و کمک‌های اولیه را برای زلزله زدگان ارائه دادند و چادرهای امدادی برای اسکان اضطراری حادثه‌دیدگان برپا شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران، مدیر کل بحران استانداری تهران و دیگر مسئولان در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان تهران و دیگر مدیران عامل استان‌ها به صورت ویدیو کنفرانسی در این مانور حضور داشتند.

 

سناریو زلزله فرضی پایتخت؛ ۱۰ روستا با ۱۰۰ مصدوم و ۱۰ کشته

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر در مانور صفر لحظه ای استان تهران گفت: به محض اعلام مانور ساعت صفر امدادگران و نجات‌گران در قالب تیم‌های امدادی برای کمک به زلزله‌زدگان با سرعت بالا مستقر شدند که نشان از آمادگی مطلوب جمعیت دارد.

محمد حسن قوسیان مقدم توضیح داد: با اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری EOC بر اساس حادثه فرضی در ساعت ۱۰:۴۵ نیروها به محل حادثه اعزام شدند و پس از ارزیابی ۱۰ روستا که دچار آسیب فرضی شده بودند، ۲ روستا با ۷۰ درصد تخریب ارزیابی شد.

 

وی اضافه کرد: تاکنون به صورت فرضی ۱۰۰ نفر مصدوم شدند و ۱۰ نفر جان خود را از دست دادند.

 

به گفته سخنگوی جمعیت هلال احمر نیروهای عملیاتی شعب همجوار شهریار در تهران مشغول جست و جو و نجات هستند.

 

در اجرا و برگزاری مانور لحظه صفر در پایتخت با حضور مدیرعامل و آماده‌باش کامل نجاتگران و نیروهای امدادی اصفهان و پایگاه امداد و نجات بین شهری دکتر محمود ترابیان بادرود انجام شد.

 

همچنین حضور مدیرعامل و آماده‌باش کامل نجاتگران و نیروهای امدادی بوشهر انجام و دستور آماده‌باش امدادگران، تیم واکنش سریع، تیم آنست و پرسنل لجستیک برای بارگیری اقلام امدادی و کمک به زلزله‌زدگان پایتخت صادر و تیم امداد هوایی استان بوشهر برای کمک به زلزله زدگان تهران در آماده باش است.

 مانور صفر لحظه‌ای در تهران؛آماده‌باش نارنجی در سطح کشور

براساس این گزارش آمادگی کامل امدادی هلال احمر کرمانشاه، مطابق با برنامه عملیاتی EOP بعنوان استان پشتیبان ۲ منطقه ۱۷ ، حوزه شماره ۵ پهنه جنوب غرب تهران انجام شد.

در اجرا و برگزاری این تمرین سنگین امدادی مدیر عامل و شورای معاونین در eoc معاونت امدادونجات استان آذربایجان شرقی حاضر شدند و آماده‌باش کامل این استان و ۳۰ پایگاه امدادی، تیم‌های امداد هوایی، واکنش سریع و تیم امداد کوهستان عون بن علی تبریز در دستور کار قرار گرفت.

مدیر عامل و پرسنل حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز با آمادگی کامل در جلسه ویدئو کنفرانس مانور لحظه صفر ۵ دی ماه حضور داشتند.
حضور مدیرعامل هلال احمر گلستان بصورت ویدئو کنفرانس در محل Eoc این استان انجام و نیروهای عملیاتی استان گلستان در شعب و پایگاه های امداد و نجات در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

در پایان این تمرین سنگین و هماهنگ امدادی کریم  همتی از حضور به موقع تیم‌های امدادی در جریان زلزله ۵.۷ ریشتری اسلامشهر که صبح جمعه برگزار شد، تقدیر کرد.

 

 

منبع: ایرنا

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان