کدخبر : 386

شرایط جدید استفاده از خدمات واتس‌اپ، به نظر می‌رسد که کاربران به اپلیکیشن دیگری به نام سیگنال روی آورده‌اند. سیگنال همانند واتس‌اپ از رمزنگاری مبدا به مقصد استفاده می‌کند.

شرایط جدید استفاده از خدمات واتس‌اپ، به نظر می‌رسد که کاربران به اپلیکیشن دیگری به نام سیگنال روی آورده‌اند. سیگنال همانند واتس‌اپ از رمزنگاری مبدا به مقصد استفاده می‌کند.

 

خبرداغ :  فیلم +18 آزار اذیت ناپدری به دختر 10 ساله در قزوین + فیلم

 

 

 این اپلیکیشن که پیش‌بینی این مقدار کاربر را نکرده بود، به دلیل هجوم کاربران با تاخیر در تایید شماره تلفن‌های جدید مواجه شده است. این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۸ توسط براین آکتون هم‌ بنیانگذار واتساپ راه‌اندازی شد.


هجوم کاربران به سمت این پیام رسان که پیش بینی این حجم از کاربران را نکرده بود باعث شد حساب رسمی توییتر سیگنال طی یک توییت اعلام کند: «ارسال کدهای تایید در شبکه‌های سلولی مختلف به تاخیر افتاده و این مشکل به زودی حل می‌شود.»


در حال حاضر این مشکل از سوی ارائه دهندگان رفع شده است.   روز چهارشنبه، WhatsApp شروع به ارائه آخرین شرایط و سیاست حفظ حریم خصوصی خود کرد که به برنامه پیام رسان محبوب امکان می دهد مقدار قابل توجهی از داده های کاربر را با فیس بوک به اشتراک بگذارد. این تغییرات که قرار است از ۸ فوریه ۲۰۲۱ اعمال شود، اجباری است و کاربران نمی توانند به استفاده از WhatsApp ادامه دهند مگر اینکه شرایط را بپذیرند.


کاربرانی که با این شرایط موافقت می‌کنند ثبت حساب، شماره تلفن، داده‌های تراکنش، اطلاعات مربوط به خدمات، اطلاعات روابط، اطلاعات دستگاه موبایل، آی‌پی آدرس و دیگر داده‌های خود را با فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارند.


از طرفی این هجوم کاربرا دلیل دیگری نیز دارد! ایلان ماسک مدیرعامل تسلا  که یکی از منتقدان همیشگی فیسبوک است در یک توییت بار دیگر از این شرکت انتقاد کرد و اعلام کرد که اقدامات این شرکت به مشکلاتی که در پایتخت آمریکا دیدیم منتهی شد.

 

ماسک پستی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد فیس‌بوک باعث حوادث اخیر آمریکا شده و در ادامه توییتی منتشر کرد که از ۴۱.۵ میلیون رای دهنده می‌خواست به جای اپلیکیشن واتساپ از «سیگنال» استفاده کنند.


در ادامه  پیشنهاد ماسک توسط ادوارد اسنودن، یکی دیگر از طرفداران برجسته سیگنال، دوباره بازتوییت شد.
این اپلیکیشن که در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط یکی از بنیان‌گذاران پیام‌رسان واتساپ(که پس از خرید واتساپ توسط فیسبوک این شرکت را ترک کرد) تاسیس شد و آغاز بکار کرد، یک نرم‌افزار آزاد و متن باز است که در سیستم عامل اندروید و iOS قابل اجرا و دسترسی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    روی خط رسانه