کدخبر : 510

ماجرای دردناک خودکشی نرگس 16 ساله در اتاقش ...

دخترک حلق آویز شده بود ،بلافاصله او را به بیمارستان منتقل کردند.پزشکان تمام تلاش خود را به کار بستند تا او دوباره به زندگی بازگردد اما اهدای عضو و جان بخشیدن به بیماران نیازمند آخرین برگ از دفتر زندگی او شد

 

 

ماجرا به یکی از روزهای آذرماه امسال باز می گردد، صدای فریادهای دخترکوچک  خانواده  مطلب پور سکوت خانه را در هم شکست. وقتی  والدین  نرگس مطلب پور 16 ساله دخترشان را حلق آویز از چهارچوب در مشاهده کردند دنیا روی سرشان خراب شد. بلافاصله دختر نوجوان به بیمارستان منتقل شد شاید امیدی به بازگشتش به زندگی باشد اما دست سرنوشت در آخرین برگه دفتر زندگی او پایان دیگری را نوشته بود.

 
نرگس مهربان بود، هنوز در شوک ماجرا هستیم. درخانواده آنها حتی کوچکترین ناراحتی و مشکلی وجود نداشت،ای کاش علت این ماجرای تلخ را می دانستیم. این ها را اکبر باقری دایی نرگس می گوید و ادامه می دهد: آن روز خواهر نرگس و دوستش چندبار با او تماس می گیرند اما او پاسخ نمی دهد. نگرانش می شوند و به خانه می روند. اما نرگس را درحالی که شیشه بالای در اتاق را شکسته بود و با چادر مادرش   خودکشی   کرده بود را می بینند.
 

با دیدن این صحنه بلافاصله خانواده دختر جوان او را به بیمارستان  امام حسین  (ع) شهرستان بهارستان منتقل می کنند. به این ترتیب بود که نرگس تحت نظر پزشکان بیمارستان تحت نظر گرفته شد و این درحالی بود که خانواده اش دست به دعا برداشته بودند تا دختر نوجوانشان دوباره به زندگی بازگردد.

 

دایی نرگس می گوید: خواهرزاده ام حدود یک هفته در بخش مراقبت های ویژه بستری بود. پزشکان برای بازگرداندن او به زندگی خیلی تلاش کردند اما درنهایت او دچار  مرگ  مغزی شد و همه امیدهایمان از بین رفت.

 

با اعلام مرگ مغزی نرگس ، پزشکان به خانواده او پیشنهاد دادند اعضای بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کنند.

اکبر باقری می گوید: در ابتدا پدر ومادر نرگس با این کار موافق نبودند. بالاخره برای هر پدر ومادری سخت است که از فرزندشان دل بکنند. اما از آنجایی که هیچ امیدی به بازگشت نرگس نبود با آنها صحبت کردم. شرایط خیلی سختی داشتیم اما در نهایت  پدر  ومادر نرگس قبول کردند که اعضای بدن فرزندشان را به بیماران نیازمند اهدا کنند.

او ادامه می دهد: همه خانواده کارت اهدای عضو را داریم و حتی نرگس 10 روز قبل از این اتفاق به مادرش گفته بود اگر روزی برای من اتفاقی رخ داد دوست دارم که اعضای بدنم اهدا شد.

مادر و پدرش قبول نکردند دوست نداشتندکه این اتفاق رخ بدهد و از فرزندشان دل بکنند. هنوز در شوک ماجرا هستند.

 

اهدای عضو نرگس به بیماران نیازمند

او ادامه می دهد: ده روز قبل از اینکه آن اتفاق برای نرگس رخ دهد به مادرش گفته بود اگر یک روز برایش اتفاقی رخ داد دوست دارم اعضای بدنم را به بیماران نیازمند اهدا کنید و حالا با این اتفاق مطمئن هستیم که نرگس به خواسته قلبی اش رسیده و روحش در آرامش است.

 

دکتر ساناز دهقانی رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا تهران در این باره می گوید: با رضایت اولیای دم ،بیمار مرگ مغزی از بیمارستان امام حسین(ع) به  بیمارستان سینا  منتقل شد تا با تلاش پزشکان اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شود.

وی در ادامه افزود: پس از انتقال بیمار مرگ مغزی به اتاق عمل، کلیه ها ،کبد و  قلب  دختر جوان به چهار بیمار نیازمند جان دوباره ای بخشید

 

منبع : رکنا 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان