کدخبر : 551

شب گذشته مرد 48 ساله قزوینی در اثر کرونای انگلیسی فوت شد و خبرها حاکی از آن است که خانواده او هم به کرونای انگلیسی مبتلا شده اند.

شب گذشته مرد 48 ساله قزوینی در اثر کرونای انگلیسی فوت شد و خبرها حاکی از آن است که خانواده او هم به کرونای انگلیسی مبتلا شده اند.

 

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، یک فرد ۴۸ ساله اهل آبیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت، بررسی‌ها نشان داد که وی به نوع کرونای انگلیسی مبتلا بوده است.

علی اکبر کرمی با اعلام این خبر بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، یک فرد ۴۸ ساله اهل آبیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت، بررسی‌ها نشان داد که وی به نوع کرونای انگلیسی مبتلا بوده است.

وی ادامه داد: سایر اعضای خانواده این فرد نیز از لحاظ ابتلا به ویروس جدید کرونا بررسی شدند که تست کرونای آن ها مثبت ولی بدون علائم بود و در حال حاضر با حمایت‌های معیشتی طرح شهید سلیمانی در قرنطینه کامل قرار دارند.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، کرمی با بیان این که شیوع کرونا در استان روبه افزایش است، خاطرنشان کرد: احتمال ابتلا به گونه انگلیسی کرونا در استان بسیار بالا است و بهترین راهکار پیشگیری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی خاطرنشان کرد: در مقایسه نوع قبلی کرونا، ویروس جهش یافته انگلیسی از شدت علائم و شیوع بیشتری برخوردار است، لذا مراقبت‌های بیشتری را می‌طلبد.

 

n00157445-b

 

بازگشت محدودیت‌ها به قزوین

پیمان نامدار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز در پی مشاهده کرونای انگلیسی در آبیک اعلام کرد: با مشاهده ویروس کرونای انگلیسی در استان قزوین، برخی فعالیت‌ها دوباره تعطیل می‌شود. سالن‌های عروسی، مراسم ترحیم و آرامستان‌ها از فردا تعطیل است.

وی افزود: نماز جمعه در همه مناطق استان هم تا اطلاع بعدی اقامه نخواهد شد چراکه امکان شیوع ویروس کرونای انگلیسی در استان وجود دارد و شدت این بیماری بالاست.

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان
      عنوان