کدخبر : 37

محمود فکری تصمیم خود را گرفته است. اینکه بین فوتبال زیبا و نتیجه گرفتن، دومی را انتخاب کرده و بر همین اساس از عقب زمین شروع کرده است.

 

گلر اول استقلال، رشید مظاهری است و محمد دانشگر هم زوج مرادمند در مرکز دفاعی. در سمت چپ فکری نادری را ترجیح داده و حتی یکی، دو بازی میلیچ نیمکت‌نشین شد. در سمت راست هم که وریا و احمد موسوی موقعیت خوبی دارند. اگر مسعود ریگی هم مصدوم نباشد، خیال فکری تا حد بسیاری از ساختار دفاعی تیمش راحت است.

با همین طرز تفکر (نتیجه به جای فوتبال زیبا) استقلال مقابل گل‌گهر و پرسپولیس بسته بازی خواهد کرد. درست مثل دربی جام حذفی که استقلالِ مجیدی فوتبال هجومی را به نمایش گذاشت و اجازه داد پرسپولیس هم «بازی» کند. آن بازی را استقلال در ضربات پنالتی برد ولی باید دید استراتژی فکری برای دربی پیش‌رو چیست؟ قاعدتاً فکری و گل‌محمدی خیلی دوست دارند دربی را ببرند اما خب، نباختن هم مهم است و طبعاً مساوی خیلی بهتر از شکست است. فکری خوب می‌داند که نتیجه دربی چقدر مهم است و به همین دلیل احتیاط می‌کند. کاری که شاید گل‌محمدی هم انجام بدهد.

نظریه درستی وجود دارد که می‌گوید کارنامه فکری را با نتایج استقلال می‌سنجند نه با بازی زیبا و آخر فصل کسی نمی‌گوید استقلال زشت بازی کرد یا زیبا! البته این حرف در مورد استراماچونی هم صدق نمی‌کرد و همه گفتند تیم او فوتبال زیبایی بازی می‌کرد اما فراموش نکنیم که استرا نتیجه هم گرفت و روزی که رفت استقلال با یک بازی بیشتر صدرنشین لیگ بود. فکری هم می‌داند که راه کم کردن انتقادات نگه داشتن استقلال در بالای جدول است. حالا که پرسپولیس هم ۳ مساوی دارد و تراکتور و سپاهان پرنوسان ظاهر شده‌اند، او امیدوار است که در بازی‌های کلیدی آینده و به خصوص بازی با گل‌گهرِ قلعه‌نویی و پرسپولیس «نتیجه» بگیرد و میخ خود را محکم بکوبد، هرچند که طبق برنامه شاید استقلال بعد از بازی با گل‌گهر با آلومینیوم اراک هم بازی کند و سپس به مصاف پرسپولیس برود.

 

 

منبع: خبرورزشی

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان