معاون سازمان امور مالیاتی کشور:

کدخبر : 1345

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه براساس قانون بودجه سال گذشته، اینفلوئنسرها امسال باید مالیات مشمول شده را بپردازند، گفت: با همکاری دستگاه‌های حاکمیتی به اطلاعات مالی اینفلوئنسرها دست پیدا کردیم. وی تاکید کرد که لیست این افراد تهیه شده و آمار مشخص و بانک اطلاعاتی جامع و منسجمی درباره این افراد به دست آمده است.

سعید توتونچی، معاون سازمان امور مالیاتی در تشریح نحوه شناسایی اینفلوئنسرها برای اجرای قانون و مالیات‌ستانی از این قشر گفت: در قانون آمده‌ است که اینفلوئنسرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر فالوور و دنبال‌کننده مشمول مالیات بر درآمد می‌شوند. وی ادامه داد: اطلاعات اینفلوئنسرهای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است که این اطلاعات توسط دستگاه‌هایی که مسوولیت حاکمیتی برای کنترل فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را برعهده دارند، به دست آمده و به سازمان امور مالیاتی ارائه شده‌ است. معاون سازمان امور مالیاتی درباره ردیابی میزان فعالیت اقتصادی اینفلوئنسرها گفت: پس از ارائه این اطلاعات به سازمان امور مالیاتی، باید به سمت اطلاعات مالی و فعالیت اقتصادی این افراد برویم که برای استخراج این اطلاعات مالی از توان شرکت‌های معتبر و معتمد در این زمینه استفاده کرده و به زودی مالیات این قشر هم تعیین تکلیف می‌شود.

توتونچی درباره آمار نهایی از تعداد اینفلوئنسرهای بالای ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده اظهار کرد: لیست این افراد تهیه شده و آمار مشخص و بانک اطلاعاتی جامع و منسجمی درباره این افراد به دست آمده است. وی درباره زمان مالیات‌ستانی از اینفلوئنسرها، گفت: براساس قانون بودجه سال گذشته، اینفلوئنسرها امسال باید مالیات مشمول شده را بپردازند. مرداد ماه سال گذشته وزیر اقتصاد دستورالعمل نحوه پرداخت مالیات اینفلوئنسرهای دارای این شرایط را به سازمان مالیاتی برای اجرا ابلاغ کرد. طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، اینفلوئنسرها تا پایان تیرماه سال جاری مهلت داشتند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند و اگر مشمولان اظهارنامه را ارائه ندهند، نمی‌توانند از هیچ‌یک از معافیت‌های قانونی بهره‌مند شوند و اینفلوئنسرهایی هم که اظهارنامه خود را تحویل داده باشند، مشمول عدم دیرکرد مالیاتی در محاسبه مالیات خواهند شد.

انتهای پیام/

 

منبع: ایلنا
    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان