طلا و اینترنت| خرید و فروش طلا آسان می‌شود؟

کدخبر : 1362

معاون وزیر صمت خبر داد، مجوزهای خریدوفروش طلا در بستر اینترنت با هماهنگی اتحادیه‌ها به‌زودی فراهم می‌شود.

معاون تجارت و خدمات وزارت صمت با بیان این‌که معتقدم به‌جای فروش طلا درشبکه‌های اجتماعی غیرمجوزدار، در بستر سایت‌های اینترنتی مجوزدار این خرید و فروش انجام شود، گفت: با اتحادیه‌های مربوطه برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادیم که به‌زودی مجوزهای لازم در حوزه خریدوفروش طلا در بستر اینترنتی فراهم شود.

علیرضا شاه‌میرزایی در مود اعلام ممنوعیت فروش طلا در بستر اینترنت، اظهارکرد: این‌که کسانی دلایلی را پیرامون منع خریدوفروش طلا در بستر اینترنت مطرح می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد و ظاهر و باطن این مباحث سنجیده شود. ظاهر این است که نگران هستند پول مردم ازدست برود ولی باطن ممکن است مسئله دیگری باشد.

معاون تجارت و خدمات وزارت صمت تصریح کرد: اگر تضامینی از طریق نهادهای مالی مانند بیمه، بانک و سایرنهادهای مالی ایجاد شود، اعتماد ما به بسترهای اینترنتی در حوزه فروش طلا فراهم می شود.

شاه‌میرزایی با بیان‌اینکه فروش طلا در بستر اینترنت در همه جای دنیا مرسوم است، خاطرنشان کرد: کسانی هستند که می‌گویند طلا را از اینترنت خریداری نکنید اما خودشان در شبکه‌های اجتماعی بدون مجوز فعالیت و خالی‌فروشی می‌کنند. بنابراین بنده معتقدم به‌جای فروش طلا درشبکه‌های اجتماعی غیرمجوزدار، در بستر سایت‌های اینترنتی مجوزدار خرید و فروش طلا انجام شود.

معاون تجارت و خدمات وزارت صمت با بیان این‌که بانک‌ها از خریدوفروش طلا منع شده‌اند و نه از تضمین آن، گفت: درست است که نهادهای مالی نظیر بانک باید در بحث تضمین کمک‌کننده سایت‌های اینترنتی مجوزدار باشند. در مقابل از همین اوراق طلا، برای توثیق موردنیاز بانک‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

شاه‌میرزایی افزود مقاومت اتحادیه‌های طلا در گذشته در خریدوفروش طلا در بستر اینترنت، نوعی انحصارطلبی صنفی بوده است و اتحادیه‌های طلا و اتحادیه کسب و کار مجازی در حوزه مجوزدهی فروش طلا در بستر اینترنت کوتاهی کردند؛ این رویه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در دولت سیزدهم به زودی اصلاح خواهد شد.

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان