نفت| صدرو نفت| بازار نفت|

کدخبر : 1380

بر اساس گزارشی که سازمان کشورهای عرب صادرکننده نفت درباره تحولات اخیر در بازارهای جهانی منتشر کرده است، انتظار می‌رود تقاضای جهانی برای نفت، این محصول استراتژیک در سه ماهه سوم افزایش یافته و به حدود ۱۰۰.۶ میلیون بشکه در روز برسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از عرب نیوز، بر اساس گزارشی که سازمان کشورهای عرب صادرکننده نفت درباره تحولات اخیر در بازارهای جهانی نفت منتشر کرده است، انتظار می‌رود تقاضای جهانی برای این محصول استراتژیک در سه ماهه سوم افزایش یافته و به حدود 100.6 میلیون بشکه در روز برسد.

این رقم با پیش‌بینی صورت گرفته درباره رسیدن تقاضای کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی برای نفت به حدود 47 میلیون بشکه در روز و رسیدن تقاضا بقیه کشورهای جهان به حدود 53.6 میلیون بشکه در روز مطابقت دارد.

این در حالی است که برآوردهای اولیه نشان می‌دهد تقاضای جهانی نفت در سه ماهه دوم به حدود 98.3 میلیون بشکه در روز کاهش یافته که 1 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

افزایش عرضه نفت7 کشور عضو اوپک در ماه گذشته میلادی

این گزارش همچنین نشان داد که تقاضای کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی برای نفت در سه ماهه دوم 0.7 درصد کاهش یافت و به حدود 45.5 میلیون بشکه در روز رسید، در حالی که تقاضای دیگر کشورهای جهان با 1.2 درصد کاهش به حدود 52.8 میلیون بشکه نفت در روز رسید.

میانگین ماهانه قیمت نفت خام اوپک در ژوئیه 2022 به 108.32 دلار در هر بشکه کاهش یافت که حدود 8 درصد کمتر از ماه قبل است.

بر اساس این گزارش، اوپک پیش بینی کرده است که در سال 2022 ارزش مشترک سالانه یک سبد نفت خام به 105.71 دلار افزایش خواهد یافت که نسبت به سال قبل 51.3 درصد افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است که ارزش سبد نفت خام اوپک در ژوئن 2022 به 117.7 دلار در هر بشکه رسید که 3.3 درصد نسبت به می 2022 افزایش نشان می‌دهد.

این در درجه اول به دلیل پایه‌های قوی در بازار نفت، تقاضای بالای پالایشگاه‌ها، حاشیه سود بالا و همچنین اختلالات عرضه در چندین حوزه تولید کلیدی مانند لیبی و اکوادور است.

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان