کدخبر : 213

موتمنی گفت: بعد از صحبت‌های رئیس شورای رقابت جو روانی منفی در بازار خودرو ایجاد شد، اما اثر آن تنها ۲ روز در بازار حاکم بود و در آن برهه از زمان شاهد افزایش ۱۰ میلیونی نرخ خودرو بودیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل گفت: با افزایش عرضه خودرو توسط خودروسازان، قیمت‌ها در بازار کاهش پیدا کرده است.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار چند روزی است که روند آرامی را پشت سر می‌گذارد. بعد از صحبت‌های رئیس شورای رقابت جو روانی منفی در بازار خودرو ایجاد شد، اما اثر آن تنها ۲ روز در بازار حاکم بود و در آن برهه از زمان شاهد افزایش ۱۰ میلیونی نرخ خودرو بودیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل ادامه داد: درحال‌حاضر آرامش به بازار خودرو برگشته و قیمت‌ها همانند قبل از صحبت‌های رئیس شورای رقابت شده است. به طوری که درحال‌حاضر پژو پارس با نرخ ۲۰۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۴۳ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۱۸۰ میلیون تومان، پراید ۱۱۱، ۱۱۲ میلیون تومان، تیبا ۲، ۱۲۴ میلیون تومان، کوییک دنده ۱۴۲ میلیون تومان معامله شده است.

وی در خصوص پیش‌بینی نرخ خودرو تا پایان سال، تشریح کرد: با توجه به اینکه نوسانات ارزی کاهش یافته است، نرخ خودرو تا پایان سال افزایش نخواهد یافت. این نوسانات تا پایان سال جزئی است.

او گفت: از طرفی خودروسازان محصولات خود را به بازار عرضه کرده‌اند و این عرضه باعث کاهش نرخ خودرو در بازار شده است. هر ۲ خودروساز معوقات خودرو را تحویل داده‌اند و این روند اثرات بسیار مثبتی در بازار خودرو گذاشته است. عرضه هر چقدر بیشتر شود، نرخ خودرو روند نزولی خواهد داشت.

نام خودرو  قیمت (تومان)
پژو ۴۰۵ ۱۸۲.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس سال ۲۰۷.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس TU5 ۲۳۳.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۱۸۱.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۲۴۳.۰۰۰.۰۰۰
سمند  ۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۳۱  ۹۶.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۱۱ ۱۱۲.۰۰۰.۰۰۰
پراید۱۳۲   ۹۹.۰۰۰.۰۰۰
تیبا ۲ ۱۲۴.۵۰۰.۰۰۰
تیبا صندوقدار ۱۱۴.۰۰۰.۰۰۰
هایما ۶۷۸.۰۰۰.۰۰۰
کوییک دنده‌ای ۱۴۲.۰۰۰.۰۰۰
ساینا ۱۳۰.۰۰۰.۰۰۰

 

منبع: باشگاه خبرنگاران 

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان
      عنوان