کدخبر : 564

رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی از افزایش سبد معیشتی کارگران خبر داد.

رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار درباره سبد هزینه خانوار گفت: هزینه سبد معیشت کارگران در دی ماه امسال نسبت به بهمن ماه ۹۸ حدود ۳میلیون و ۷۹۰ هزار تومان بیشتر شده و پوشش سبد توسط دستمزد به ۳۸.۴۷ درصد کاهش یافته است

فرامرز توفیقی، رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار درباره هزینه سبد معیشت کارگران در سال ۹۹ گفت: اعداد و آماری که مرکز آمار ایران برای سبد معیشت کارگران اعلام کرده است قابل استناد نیست چرا که راستی آزمایی در آن آمار‌ها صورت نگرفته است.

 


 وی ادامه داد: خودمسئولان و کارشناسان مرکزآمار ایران می‌دانند به هیچ عنوان اطلاعات هزینه کرد خانوار راستی آزمایی نمی‌شودو به هیچ عنوان نمی‌توان به آن استناد کرد. هزینه کرد خانوار مشتمل بر یکسری اطلاعات و داده‌های خام جمع آوری شده از سوی یک تعداد خانوار است و هیچ موقع اعداد و ارقامی که در آنجا درج می‌شود مورد راستی آزمایی قرار نمی‌گیرد بلکه بر اساس آن یک میانگین ابتدایی ریاضی می‌گیرند و اعلام می‌کنند برای مثال در آمد خانوار‌ها A تومان و هزینه کردشان A-B تومان است. این نشان می‌دهد هر سال خانواده‌های ایرانی در حال ثروت مند‌تر شدن هستند حال سئوال اینکه آیا به واقع این چنین است؟!. خیر؛ چون این اطلاعات و آمار با واقعیت‌های جامعه فاصله بسیار زیادی دارد.

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان
      عنوان