کدخبر : 601

قیمت طلا و سکه در بازار 26 بهمن ماه.

شون لاسک، یکی از مدیران والش تریدینگ در این باره گفت: طلا از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون عملکرد ضعیفی داشته و بازار این فلز ارزشمند اوقات دشواری را برای رسیدن به سطوح ۱۸۵۰ تا ۱۸۶۰ دلار سپری کرده است. اگر به عملکرد رمزارز نگاهی بیاندازید، این موضوع تا حدودی تعجب آور خواهد بود.

رشد بازده اوراق خزانه امریکا و دلار قویتر روی قیمت طلا سنگینی می‌کند و تا زمانی که عامل تاثیرگذار قابل توجهی وجود نداشته باشد که روند مذکور را معکوس کند، طلا همچنان محتاط خواهد ماند.

در معاملات روز جمعه بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در آوریل سه دلار و ۶۰ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش یافت و در ۱۸۲۳ دلار و ۲۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته رشد ملایمی را به ثبت رساند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد گروه لاسال فیوچرز اظهار کرد: این دیدگاه وجود دارد که گشایش اقتصادی آغاز خواهد شد. هر چند فروش بالایی در معاملات دلار وجود داشت اما شاخص دلار روز جمعه در سطح ۹۰.۷۰ واحد تحکیم شد.

به گفته پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکومتالز، بازار طلا همچنان منتظر اجرای برنامه محرک مالی توسط دولت بایدن است و تاخیر بیشتر در اجرای این برنامه، قیمت طلا را تحت فشار کاهشی قرار می‌دهد. همچنین این گمانه زنی مطرح شده که شماری از دموکراتها به دلیل افزایش حداقل دستمزد، به لایحه برنامه کمک مالی رای نمی‌دهند. اگر آنها در سمت جمهوریخواهان نتوانند این مسئله را جبران کنند، مشکل وجود خواهد داشت. بازار فلزات ارزشمند درحال‌حاضر انتظار دارد تدابیر محرک مالی اجرا شوند و با طولانی شدن این انتظار، افراد به سودگیری در بازار می‌پردازند.

ریسک سقوط قیمت طلا به کانال ۱۷۰۰ دلار

به گفته لاسک، اگر اونس طلا موفق نشود هفته جاری کانال ۱۸۰۰ دلار را حفظ کند، این ریسک وجود دارد که سرمایه‌گذاران معاملات خریدشان را نقد کنند که این اقدام قیمت طلا را به کانال ۱۷۰۵ تا ۱۷۱۰ دلار عقب خواهد راند که معادل حدود ۱۰ درصد کاهش خواهد بود.

وی در ادامه افزود: خریداران زیادی در بازار وجود دارد در حالی که روند صعودی دیده نمی‌شود. در بلندمدت کاهش قیمت با تقاضای خرید روبه‌رو می‌شود اما چه کسی می‌تواند بگوید بازار ممکن نیست از سطح فعلی پنج درصد دیگر سقوط کند. سطح قیمت ۱۷۰۵ تا ۱۷۱۰ دلار هدف‌گذاری بعدی در روند کاهشی خواهد بود. بازار ETF درحال‌حاضر شاهد روند خروج سرمایه بوده است.

اما پیتر هاگ به کیتکونیوز گفت: اگر طلا به پایین ۱۸۰۰ دلار نزول کند یا به بالای ۱۸۵۰ دلار صعود کند، تعجب آور خواهد بود و انتظار دارم هفته جاری طلا در محدوده ۱۷۸۰ تا ۱۸۵۰ دلار معامله شود و در سطح ۱۸۰۰ دلار از حمایت برخوردار باشد.

ندوس گفت: اونس طلا آماده است سطح ۱۸۰۰ دلار را امتحان کند زیرا درحال‌حاضر پایین میانگین قیمت معامله می‌شود.

توقف در بازار معاملات فیزیکی طلا

پیتر هاگ به کیتکونیوز اظهار کرد: به نظر می‌رسد به دلیل پریمیومهای بالایی که روی تقاضا تاثیر منفی گذاشته اند، بازار فیزیکی طلا دچار توقف شده است. سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای تمایل کمتری برای دنبال کردن پریمیومها در بازار طلا و نقره دارند و میزان موجودی طلا ضعیف است.

مسئله نامعلوم مهم دیگری که درحال‌حاضر وجود دارد مربوط به کالای امریکایی است. ضرابخانه امریکا تولید سکه‌های بوفالوی امریکایی را متوقف کرده و قصد دارد تولید سکه طلای عقاب امریکایی یک اونسی با طرح قدیمی را متوقف کند.

هاگ گفت: به مدت چهار تا شش هفته آینده کالای جدید زیادی وجود ندارد تا زمانی که ضرابخانه امریکا تولید سکه طلای عقاب امریکایی با طراحی جدید را آغاز کند. در نتیجه فروشندگان اکنون هر چه موجود داشته باشند با نرخ بالاتری خواهند فروخت.

آمار اقتصادی

بازارها توجه زیادی به جزییات گزارش نشست بانک مرکزی امریکا و بانک مرکزی اروپا خواهند داشت که به ترتیب روز چهارشنبه و روز پنج شنبه منتشر می‌شوند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، سایر اطلاعات اقتصادی مورد توجه شاخص قیمت تولیدکننده، خرده فروش و تولید صنعتی امریکا در روز چهارشنبه و شمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در روز پنج شنبه خواهد بود. تحلیلگران همچنین منتظر شاخص تولید نیویورک ایمپایر استیت در روز سه شنبه و شاخص تولید فیلادلفیا فدرال رزرو در روز پنج شنبه هستند.

 

قیمت طلا 25 بهمن

بر اساس نخستین قیمت‌های اعلام شده از بازار طلای تهران، قیمت سکه امامی در معاملات صبح امروز به ۱۲میلیون و ۱۰۰هزار تومان افزایش یافت و سکه طرح قدیم با قیمت ۱۱میلیون و ۶۰۰هزار تومان ثابت مانده است.

نیم سکه در این ساعت از معاملات با قیمت شش میلیون و ۶۰۰، ربع سکه چهار میلیون و ۴۵۰ و سکه یک گرمی دو میلیون و ۵۰۰تومان فروخته می‌شود. 

 

امروز قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار به پنج میلیون و ۱۰۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۱۷۷هزار تومان رسید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • علی
  1

  طلا در اینده نزدیک بسیار بالا میرود

 • ناشناس
  0

  ح

آنچه دیگران می خوانند:
  روی خط رسانه