کدخبر : 650

قیمت‌گذاری بنزین همواره از موضوعات مهم برای افکار عمومی به شمار می‌رود؛ از همین رو هر شایعه‌ای در این مورد که در فضای مجازی مطرح می‌شود به سرعت منتشر شده و فضای جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شایعات مربوط به برگزاری جلساتی توسط مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای افزایش نرخ بنزین در فضای مجازی در حالی مطرح می‌شود که پیگیری‌ها نشان می‌دهد چنین جلساتی اصلاً برگزار نشده؛ ضمن آن که قیمت‌گذاری بنزین نیز در حیطه اختیارات این شرکت نیست.

 

قیمت‌گذاری بنزین همواره از موضوعات مهم برای افکار عمومی به شمار می‌رود؛ از همین رو هر شایعه‌ای در این مورد که در فضای مجازی مطرح می‌شود به سرعت منتشر شده و فضای جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

در آخرین نمونه، روز دوشنبه شایعاتی مبنی بر برگزاری جلساتی با حضور مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برای افزایش نرخ بنزین در فضای مجازی دست به‌دست شد.

 

در پی انتشار این شایعات با موضوع برگزاری نشست فی مابین دو شرکت یادشده در خصوص پیشنهاد افزایش نرخ بنزین در فضای مجازی، خبرنگار ایرنا از روابط عمومی این شرکت کسب اطلاع کرد.

 

بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران‌، به تازگی هیچ نشستی بین این شرکت و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برگزار نشده و خبر مربوطه قویاً تکذیب می‌شود.

 

نکته مهم‌تر آن است که اساساً مباحث مربوط به قیمت‌گذاری فرآورده‌های نفتی اصلی نظیر بنزین و گازوئیل، در حیطه وظایف و اختیارات هیأت وزیران و مجلس شورای اسلامی بوده و این شرکت به عنوان یک دستگاه اجرایی، صرفاً مجری قوانین مصوب ابلاغی است.

 

بنابراین ارائه هرگونه پیشنهاد در ارتباط با تغییر نرخ فرآورده‌های نفتی، خارج از چارچوب مسئولیت‌ و اختیارات این شرکت است.

 

منبع: ایرنا 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    روی خط رسانه