کدخبر : 702

قیمت طلا و سکه و دلار و ارز را در این بسته خبری بخوانید.

در حالی که افزایش سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا را کاهش داده است، قیمت فلز زرد امروز به پایین ترین رقم در طی بیش از 7 ماه گذشته رسید و در مسیر ثبت بدترین عملکرد هفتگی از پایان ماه نوامبر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.30 درصد کاهش به 1770 دلار و 41 سنت رسید. اوایل امروز قیمت طلا به پایین ترین رقم از دوم جولای یعنی 1759 دلار و 29 سنت رسیده بود. قیمت ها از ابتدای هفته جاری تاکنون 3 درصد افت کرده است. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل نیز با 0.47 درصد افت به 1766 دلار و 60 سنت رسید.

لاچلان شاو تحلیلگر نشنال بانک استرالیا در این باره گفت: «طی هفته گذشته سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا رشد قابل توجهی داشته و این احساس شکل گرفته که با توجه به رد پیش بودن ترمیم اقتصاد آمریکا و سرعت گرفتن توزیع واکسن سوددهی این اوراق باز هم بالاتر خواهد رفت.»

شاخص سوددهی اوراق قرضه خزانه داری امریکا در نزدیکی بالاترین رقم های حدود یک سال اخیر که اوایل این هفته به ثبت رسیده بود قرار دارد. افزایش سوددهی سبب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود.

کاهش قیمت طلا در حالی است که ادعاهای بیکاری طی هفته گذشته در آمریکا رشد غیرمنتظره ای داشته است.

شاو افزود: «بازار اوراق قرضه منتظر است ببیند اقتصاد آمریکا به چه سمتی حرکت می کند و با توجه به در پیش بودن بسته محرک مالی، توزیع واکسن و حمایت های فدرال رزرو آیا ترمیم اقتصادی مورد انتظار رخ خواهد داد یا نه.»

رشد بی سابقه قیمت بیت کوین نیز در تضعیف جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران دخیل بوده است.

 

 

شنبه 

11/25

یکشنبه 

11/26

دوشنبه

11/27 

سه شنبه 

11/28

چهار شنبه 

11/29

پنجشنبه

11/30 

دلار  ۲۴.۹۸۰ ۲۴.۹۸۰ ۲۴.۹۸۰ ۲۴.۹۸۰ ۲۵.۱۷۰ ۲۵.۱۷۰
یورو  ۳۰.۲۷۰ ۳۰.۲۷۰ ۳۰.۳۰۰ ۳۰.۳۵۰ ۳۰.۴۳۰ ۳۰.۳۰۰

 

سکه به پله ۱۲ میلیون تومانی نزدیک شد

بازار طلا و سکه در آخرین هفته بهمن ۹۹ با کاهش اندکی در نرخ همراه بود به طوری که سکه از نرخ ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان به نرخ ۱۱ میلیون و ۸۷۰ تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از نرخ یک میلیون و ۱۷۹ هزار تومان به نرخ یک میلیون و ۱۴۱ کاهش یافت.

 

قیمت های طلا و سکه و دلار دیروز 30 بهمن

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 600 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 300 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 450 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک میلیون و 140 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 520 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 940 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

قیمت  طلا و سکه طرح جدید در روز جاری نسبت به روزکاری قبل با نوسان جزئی همراه شده است؛ سکه طی روزهای گذشته از کانال 12 میلیونی عقب نشینی کرده و به کانال 11 میلیونی بازگشت؛ از جمله دلایل اصلی نوسان در بازار طلا و سکه تغییرات قیمتی در طلای جهانی و دلار است؛ قیمت ارز در بازار تهران تحت تأثیر خبرهای سیاسی است.

به گزارش تسنیم،‌ در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 25 هزار و 900 تومان، قیمت یورو 31 هزار و 200 تومان و درهم امارات 7 هزار و 80 تومان اعلام شده است.

در صرافی‌های بانکی نیز قیمت‌ دلار نسبت به روز کاری ثابت مانده ولی قیمت یورو کاهش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار  25 هزار و 170 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 24 هزار و 670 تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل 30 هزار و 300 تومان و قیمت خرید یورو نیز 29 هزار و 800 تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان