کدخبر : 784

فروشندگان طلا دو عامل را علت اصلی افزایش قیمت طلا می‌دانند. به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، عامل اول افزایش ۱۲ دلاری انس جهانی طلا و عامل دوم بالا گرفتن بحث بر سر توافق ایران و آژانس درباره نظارت آژانس بر برنامه هسته‌ای ایران بود.

فروشندگان طلا دو عامل را علت اصلی افزایش قیمت طلا می‌دانند. به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، عامل اول افزایش ۱۲ دلاری انس جهانی طلا و عامل دوم بالا گرفتن بحث بر سر توافق ایران و آژانس درباره نظارت آژانس بر برنامه هسته‌ای ایران بود.

سید محمود فضل آذر شربیانی معتقد است به دلیل افزایش اختلاف‌نظرها بر سر مسائل سیاسی احتمالا فردا طلا نوسان افزایشی داشته باشد.

آینده طلا در بهار ۱۴۰۰ چه می‌شود؟ بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا پاسخ داد: آینده طلا در بهار ۱۴۰۰ به عوامل سیاسی و همچنین روند انتخابات ریاست جمهوری مربوط می‌شود. چنانچه در حوزه بین‌الملل اتفاق خاصی رخ ندهد، پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا روند ثابتی داشته باشد. چرا که بانک مرکزی در حال کنترل بازار ارز است.

قیمت سکه چقدر گران شد؟

امروز سکه چه تغییری کرد؟ فضل آذر شریبانی در پاسخ به این سوال توضیح داد: طلای ۱۸ عیار با هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت یک میلیون و ۸۰ هزار تومان رسید. قیمت سکه طرح جدید تغییری نکرد و با قیمت ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه با ۲۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته شد.

ربع سکه هم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش با قیمت ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان داد و ستد شد. سکه گرمی هم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به دیروز با قیمت ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

چه عاملی می‌تواند بورس را مثبت کند؟

معاملات امروز بازار سهام روند نزولی داشت و نمادهای شاخص‌ساز در رنج منفی معامله شدند. امروز خروج پول حقیقی از بازار سهام شدت گرفت. فردا وضعیت بورس چگونه است؟

بازار سهام در شرایط خاصی قرار دارد، افزایش قیمت‌های جهانی با احتمال کاهش قیمت دلار در بازار داخل همراه شده و روابط دیپلماتیک نیز در هاله‌ای از ابهام است. اما احتمال می‌رود معاملات فردا با حمایت بیشتری همراه باشد.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با زمان بازگشت تعادل به بازار سهام گفت: صف‌های فروش سنگین امروز نتیجه جلسات دیروز و امروز مجلس در رابطه با تحقیق و تفحص از بورس و احتمال لغو پروتکل‌های الحاقی است. به نوعی این صف‌های فروش واکنش مقطعی بازار سهام به همین جلسات است و به نظرم در جریان معاملات فردا و پس‌فردا تکلیف پروتکل‌های الحاقی مشخص می‌شود و بعد از مشخص شدن نتیجه، فشار فروش کاهش پیدا می‌کند و بورس به حالت تعادلی بازمی‌گردد.

همچنین محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با بورس فردا گفت: معاملات فردا ادامه روند امروز است و تا وقتی که پول به بازار سهام تزریق نشود معاملات بورس روند منفی دارد.

این کارشناس در ادامه گفت: به دلیل دامنه نوسان و ارزش معاملات کم بازار سرمایه سهم‌ها معامله نشدند تا اصلاح شوند. به همین دلیل تنها عاملی که می‌تواند بورس را مثبت کند ورود پول است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    روی خط رسانه