کدخبر : 1286

یک پایگاه آمریکایی با استناد به پیش‌نویس توافق ارائه‌شده توسط اتحادیه اروپا مدعی شده که توافق هسته‌ای، در صورت حصول، در چند مرحله اجراخواهد شد.

یک رسانه آمریکایی مدعی شده در پیش‌نویس توافق هسته‌ای ارائه‌شده از سوی اروپا مقرر شده که اجرای توافق در چند مرحله انجام شود.

آکسیوس نوشته طبق پیش‌نویس توافق هسته‌ای که توسط اتحادیه اروپا ارائه شده طرف‌های برجام تنها بعد از تکمیل اجرای هر گام به اجرای مرحله بعدی خواهند رفت.

انتظار می‌رود مرحله سوم- که مرحله بازاجرا است- چهار ماه بعد از امضای برجام به وقوع بپیوندد. در این مرحله آمریکا تحریم‌های ثانویه علیه ایران را رفع خواهد کرد و اقدامات دیگری از جمله تعامل با بخش خصوصی در خصوص نحوه انجام تجارت با ایران را در دستور کار قرار خواهد داد.

انتظار می‌رود ایران هم در این مرحله تمامی محدودیت‌های برجامی علیه برنامه هسته‌ای خودش را به پایان برساند و نظام بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در سایت‌های خودش را از سر بگیرد.

یک مقام آمریکایی به آکسیوس گفت که توافق می‌تواند «فوراً» اتفاق بیفتد. او با وجود این، تأکید کرد که پاسخ‌های مکتوب بیشتری رد و بدل شود. او گفت: «ممکن است زمان ببرد.»

ساعتی قبل‌تر، ، «جان کربی»، هماهنگ‌کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی کاخ سفید گفته که واشنگتن هنوز برای رسیدن به توافق در مذاکرات رفع تحریم‌های وین امیدوار است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان