امیرمحمد یزدانی | امیرمحمد یزدانی بیوگرافی | امیرمحمد یزدانی عکس

کدخبر : 1412

امیر محمد یزدانی چراتی متولد ۸ مهر ۱۳۷۹ است. وی در شهر جویبار از توابع مازندران به دنیا آمده. امیرمحمد ورزشکار و کشتی گیر در وزن ۶۵ کیلوگرم میباشد.

یزدانی به اسراییل برخورد کرد

امیرمحمد یزدانی

یزدانی به اسراییل برخورد کرد تا یک قرعه تلخ بار دیگر شانس مدال جهانی را از یک ورزشکار ایرانی بگیرد؛ امیرمحمد یزدانی نقره قهرمانی جهان سال پیش را داشت. امیرمحمد یزدانی که نسبت فامیلی نیز با حسن یزدانی و رضا یزدانی اساطیر کشتی ایران دارد و خواهرش زهرا یزدانی نیز کشتی گیر است، سال گذشته در عین جوانی به مدال نقره قهرمانی جهان در نروژ رسیده بود، حالا و با یک قرعه تلخ کشتی آزاد ایران را با یک شوک تلخ رو به رو کرد.سالهاست که قانون نانوشته عدم رویارویی با ورزشکاران اسراییلی بسیاری از ورزشکاران ایرانی را از کسب مدال جهانی بازمیدارد و اتفاقات گوناگونی از جمله ماجرای باید ببازی معروف در کشتی و بحث تعلیق ورزش جودو ایران که رشته ای است که اسراییل در آن قدرتمند محسوب میشود را به دنبال داشته است.

بیوگرافی امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیر محمد یزدانی چراتی متولد ۸ مهر ۱۳۷۹ است. وی در شهر جویبار از توابع مازندران به دنیا آمده. امیرمحمد ورزشکار و کشتی گیر در وزن ۶۵ کیلوگرم میباشد.

افتخارات امیر محمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیر محمد یزدانی در سال ۲۰۱۵ در وزن ۴۲ کیلوگرم قهرمان کشتی جهان در بوسنی شد و چهار سال بعد در سال ۲۰۱۹ در وزن ۶۵ کیلوگرم قهرمانی امیدهای آسیا در مغولستان را به دست آورد. در سال ۲۰۱۹ در دور نخست با نتیجه ۱۵ بر ۲ بختیار برجاکف از ترکمنستان را شکست داد و در دور دوم در مقابله با حریف خود که دارنده مدال برنز جهان بود با نتیجه ۱۳ بر ۹ شکست خورد و بعد از این شکست در دور بعد از رقابت ها کنار رفت.او در انتخابی تیم ملی با شکست دادن حریفانی مثل پیمان بیابانی پدیده این مسابقات شد دارنده. وی مدال نقره جوانان جهان است.وی در 11 مهر ۱۴۰۰ توانست با پیروزی ۴ بر ۲ حریف لهستانی و خود را شکست دهد و به نیمه نهایی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان دست یابد.

نظر ابراهیم جوادی درباره ی امیر محمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

ابراهیم جوادی پیشکسوت کشتی کشور درباره امیر محمد یزدانی می گوید: این جوان، جوان و خوش آتیه کشور است. امیرمحمد یزدانی کشتی گیر بسیار باهوش و آینده داری است و من مطمئنم در آینده مدال های زیادی را به دست خواهد آورد. اما مطمئناً اگر بعضی از حرکات او بعد از پایان مسابقه و مصاحبه هایی که می کند کنترل نشود به آینده اش آسیب خواهد زد.

زندگی خانوادگی امیر محمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

وی پسر عمه رضا یزدانی کشتی گیر معروف ایرانی است. همچنین برادر زهرا یزدانی کشتی گیر مدال آور اهل ایران است. زهرا یزدانی در بازیهای آسیایی داخل سالن در سال ۲۰۱۷ به مدال طلا دست یافت. او اولین فرد ایرانی است که موفق شده مدال طلای کشتی سنتی بانوان جهان را دریافت کند.

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان