کدخبر : 30

دور رفت رقابت‌های لیگ برتر تنیس روی میز بانوان پس از برگزاری ۱۵ مسابقه به پایان رسید و تیم شهربابک کرمان توانست با اقتدار صدرنشین شود.

دور رفت رقابت‌های لیگ برتر تنیس روی میز بانوان پس از برگزاری ۱۵ مسابقه به پایان رسید و تیم شهربابک کرمان توانست با اقتدار صدرنشین شود. در این دوره از مسابقات 6 تیم حضور دارند که به صورت رفت و برگشت به رقابت می‌پردازند و سپس در مرحله پلی‌آف قهرمان آن مشخص می‌شود. اما مثل همیشه خراسان رضوی در این سطح از مسابقات غایب است و هیچ نماینده‌ای ندارد. با وجود این‌که ورزشکاران مطرحی از استان در سطح کشور حضور دارند اما تاکنون نتوانستیم تیمی روانه رقابت‌های لیگ برتر کنیم. اما خوشبختانه یک ملی‌پوش در تنیس روی میز داریم که در حال حاضر جزو برترین بازیکنان در کشور است تا حدی که سال گذشته هم جزو مسافران المپیکی محسوب می‌شد که متاسفانه به خاطر ناعدالتی و تبعیض‌هایی که وجود داشت، نامش به گونه‌ای از لیست مسافران خط خورد. هرچند این اتفاق برای مهشید اشتری ناراحت‌کننده بود اما خیلی زود با این مسئله کنار آمد و تمام تلاش خود را به کار گرفت تا در المپیک بعدی مقتدرانه بتواند کسب سهمیه کند که کسی به راحتی نتواند او را کنار بزند. اشتری از ایام تعطیلی کرونا به نحواحسن استفاده کرد و با تمرینات خوبی که پشت سر گذاشته در مسابقات دور رفت لیگ برتر حضوری مقتدرانه داشت و تمام حریفان خود را با فاصله زیاد شکست داد. این بازیکن مشهدی برای سومین سال مداوم با تیم شهربابک کرمان قرارداد منعقد کرده؛ تیمی که مدافع عنوان قهرمانی است و اکنون هم هر ۵ مسابقه خود را با پیروزی پشت سر گذاشت. این ملی‌پوش مشهدی معتقد است امسال به‌دنبال هت‌تریک در لیگ برتر است.

 استرس ناشی از کرونا 

ملی‌پوش مشهدی تنیس روی میز درباره شرایط خودش و این‌که در مسابقات لیگ برتر چه عملکردی داشته، می‌گوید: «در دوران کرونا شرایط سختی داشتیم و به خوبی نتوانستیم تمرین داشته باشیم. هرچند به طور شخصی تمرینات خودم را دنبال می‌کردم. حالا پس از 11 ماه وارد مسابقات شدیم که استرس و ناهماهنگی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا خیلی در کیفیت بازیکنان تاثیرگذار بوده است. اما به مرور شرایط فرق کرد و توانستیم بر استرس و فشاری که بود غلبه کنیم و بازی‌های بهتری از خود نشان دهیم.» مهشید اشتری درباره شرایط مسابقات با توجه به کرونا می‌افزاید: «خوشبختانه تمام مسابقات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و خود فدراسیون تنیس روی میز تمام مسائل بهداشتی را به خوبی رعایت کرد. تا حدی که سالن‌ها را پس از هر مسابقه ضدعفونی می‌کردند و توپ‌ها هم تعویض می‌شد. خدا رو شکر از این بابت هیچ نگرانی نداشتیم.»

 سومین قهرمانی

وی در ادامه سخنان خود به مرحله اول مسابقات و این‌که کدام تیم قهرمان می‌شود، اشاره می‌کند و می‌افزاید: «مسابقات بعد از ۱۱ ماه از سر گرفته شد و در این دوره ۶ تیم حضور داشتند که تیم ما یعنی شهربابک با اختلاف زیاد اول شد. خوشبختانه تیم خیلی خوب و یک‌دستی داریم و همه بازیکنان شهربابک ملی‌پوش هستند. برای همین هر 5 بازی با اقتدار شکست دادیم و با 17 امتیاز صدرنشین هستیم. هرچند تعطیلی چندماهه در عملکرد بازیکنان و کیفیت لیگ تاثیرگذار بوده و بازیکنان نمی‌‌‌توانستند عملکرد همیشگی خود را داشته باشند اما به تدریج بهتر شدند.» اشتری با بیان این‌که سومین سالی است که به همراه تیم شهربابک در رقابت‌های لیگ برتر شرکت می‌کنم، خاطرنشان می‌کند: «در 2 دوره قبلی به همراه تیم شهربابک قهرمان کشور شدیم و حالا امسال هم به‌دنبال این هستیم تا بتوانیم با سومین قهرمانی هت‌تریک کنیم. تمام سعی خود را می‌کنم که بهترین نمایش را داشته باشم. در دور رفت که هیچ رقیبی نداشتیم و به احتمال زیاد، تیم ما قهرمان می‌شود.» اشتری در مورد دور برگشت مسابقات اظهار می‌دارد: «تاریخ دور برگشت هنوز مشخص نیست، همه تیم‌ها به شهرهای خود برگشتند تا تمرینات‌شان را ادامه ‌دهند. فکر می‌کنم در دور دوم کیفیت افزایش پیدا کند چون فشار و استرس بازیکنان کمتر شده است.»

 غیبت مشهدی‌ها در لیگ برتر 

اشتری در باره این‌که چرا شهر مشهد هیچ نماینده‌ای در لیگ برتر ندارد، می‌گوید: «خیلی جای تاسف دارد که شهر به این بزرگی تاکنون هیچ نماینده‌ای در رقابت‌های لیگ برتر تنیس روی میز نداشته است. این در حالی است که بازیکنان زیادی داریم و به‌راحتی می‌توانیم در سطح کشور قهرمان هم شویم. به عنوان مثال شهربابک شهری کوچک در کرمان است که حامی مالی آن شهرداری است و چند سال که در لیگ کشوری تیمداری می‌کند. اما شهر مشهد با این ظرفیت و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ، هیچ حامی مالی پیدا نمی‌شود که بخواهد در تنیس روی میز تیمداری کند. امیدواریم در سال‌های آینده شاهد حضور تیمی از مشهد در لیگ برتر باشیم تا جوانان این شهر بیشتر دیده شوند.» وی همچنین درباره مسابقات تیم ملی می‌گوید: «تا آخر سال به جز رقابت‌های لیگ برتر، مسابقات دیگری در پیش نداریم. همچنین وضعیت سال آینده هم هنوز مشخص نیست که قرار است در چه رویداد بین‌المللی شرکت کنیم. اما سعی می‌کنم آمادگی خوبی داشته باشم تا بهتر در مسابقات شرکت کنم.»

 

 

منبع: آخرین خبر

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    روی خط رسانه