آسمانخراش| آسمانخراش تگزاس|بلندترین آسمانخراش|آسمانخراش مسکونی|

کدخبر : 1372

یکی از بلندترین آسمانخراش‌های ایالت تگزاس با کاربرد مسکونی – اداری در شهر آستین ساخته می‌شود.

گروه معماری هنرآنلاین: استودیوی معماری «کون پدرسن فاکس» از طراحی بلندترین آسمانخراش درشهر آستین رونمایی کرد. این سازه با ۳۱۲ متر ارتفاع دارای هتل، فضای اداری و مسکونی خواهد بود که پس از تکمیل، عنوان بلندترین سازه در ایالت تگزاس را یدک می‌کشد.

رندرها یک برج خیره‌کننده با نماهای شیشه‌ای و انواع تراشه‌های نازک را نشان می‌دهند که به صورت متقاطع روی آن قرار گرفته‌اند. این برج دارای سه بخش مجزا خواهد بود که با ستون‌هایی از هم جدا شده و فضایی برای فضاهای نیمه باز باقی می‌گذارند. مدیر استودیو معماری گفته است: «این پروژه نوید تبدیل شدن به نمادی برای پایتخت تگزاس را می‌دهد و روح نوآوری عجیب آن را به نمایش می‌گذارد.»

اولین و پایین‌ترین بخش ساختمان یک پاویون خواهد بود که در طول سایت ۳.۳ هکتاری امتداد یافته و هفت هزار مترمربع خرده‌فروشی و رستوران برای دسترسی راحت عموم در خود جای می‌دهد. بخش اعظم سطح پایه که توسط یک دشت سیلابی حفظ شده از رودخانه جدا می‌شود و توسط ستون‌های سازه‌ای از سطح زمین ۹ متر بالاتر قرار می‌گیرد.

تگزاس 1

 مدیر طراحی KPF گفت: «ستون‌های مجسمه‌سازی سازه از گونه‌های مقدس درختان در آستین الهام می‌گیرند، در حالی که سنگ‌های بومی و محوطه‌سازی از ویژگی نهر در سراسر سایت تا خیابان رِد ریور صحبت می‌کنند.»

بخش‌های مختلف توسط ستون‌های سازه که فضای باز ایجاد می‌کنند از هم جدا می‌شوند. همچنین سایبان ایجاد شده بین ستون‌ها، ورودی‌هایی به مناطق مسکونی و اداری برج خواهد داشت در حالی که محوطه‌سازی پارک برای ایجاد یک محیط طبیعی‌تر در زیر آسمان‌خراش گسترش خواهد یافت. در بالای پایه، یک برج که از پایه به طور مستقیم رو به رودخانه می‌چرخد، دارای دو بخش عمودی مجزا خواهد بود که توسط ستون‌های مشابه از هم جدا می‌شوند و سایبان‌های بیشتری در بخش‌های بالاتر برج ایجاد می‌کنند.

بخش بالای پایه اصلی با ۱۳طبقه یک هتل را در خود جای داده و بالای آن یک استخر روی پشت‌بام نیز دیده می‌شود. دفاتر اداری و تجاری در ۲۷ طبقه بعدی پخش خواهند شد، در حالی که ۳۳ طبقه بالا که بخش نهایی ساختمان را تشکیل می‌دهند برای بخش مسکونی در نظر گرفته شده است.

هدف اصلی تیم معماری، دریافت گواهینامه طلایی مدیریت انرژی و طراحی محیطی است. استودیو معماری «کوهن پدرسون فاکس» مشهور به KPF در سال ۱۹۷۶ در فیلادلفیا تاسیس شد. این شرکت امروزه در اروپا و آسیا شعبه‌هایی بزرگ دارد و تاکنون جوایزی متعدد به دست آورده است.

تگزارس 2

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان