کدخبر : 33

​پرسپولیس پس از بازگشت از فینال لیگ قهرمانان آسیا باید بازی های عقب مانده خود در لیگ را برگزار کند.

شاید خوشبین ترین هوادار پرسپولیس پس از نتایج این تیم در دو بازی ابتدایی لیگ قهرمانان هم فکرش را نمی کرد که آنها به فینال آسیا برسند. سرخپوشان تهرانی در بازی اول با نتیجه ۲-۰ مقابل الدحیل شکست خوردند و در بازی مقابل الشارجه هم تن به تساوی ۲-۲ دادند تا کابوس فصل گدشته برای تیم یحیی تکرار شود. پرسپولیسی ها خودشان را برای بازی سوم آماده می کردند که به یکباره تمام دنیا وارد شوک ویروس کرونا شد و همین شوک کافی بود تا آن ها زمان کافی برای جبران مافات را داشته باشند.

با شروع دوباره مسابقات در قطر، پرسپولیس با یحیی گل محمدی یک تیم دیگر بود و انگار خون تازه ای در رگ های آنها تزریق کرده بودند. با اینکه پرسپولیسی ها بیرانوند و ترابی را از دست داده بودند اما خریدهای هوشمندانه گل محمدی،قوی ترشان کرده بود. حامد لک، میلاد سرلک، احسان پهلوان، آرمان رمضانی و عیسی آل کثیر آنقدر خوش درخشیدند که کسی جای خالی ستاره های جدا شده را احساس نکرد.

پرسپولیس یکی یکی رقیب ها را از پیش رو برداشت و به عنوان تیم اول راهی مرحله گروهی شد.آنها در حالی به عنوان تیم اول صعود کردند که در گروه دیگر، السد به گمان اینکه سرخپوشان تهرانی به عنوان تیم دوم صعود خواهند کرد، مقابل النصر شکست خورد تا در مرحله یک هشتم نهایی با پرسپولیس روبرو نشود! اما دست تقدیر دوباره پرسپولیس و تیم ژاوی را به هم رساند. ترس ژاوی و السدی ها از پرسپولیس کافی بود تا عیسی آل کثیر با یک ضربه سر دیدنی  صعود پرسپولیس به مرحله بعدی را امضا کند تا دوباره ژاوی مقابل پرسپولیس شکست بخورد. پس از السد این‌بار نوبت پاختاکور بود که مقابل تیم یحیی گل محمدی قربانی شود و بازهم آل کثیر با دو ضربه تماشایی پرسپولیسی ها را به نیمه نهایی رساند.

اما این پایان ماجرا نبود و عربستانی ها تا قدرت واقعی سرخهای تهرانی را دیدند دست به کار شدند و با لابی قوی خودشان، چند ساعت مانده به بازی النصر و پرسپولیس، توپخانه سرخپوشان را خلع سلاح کردند اما غافل از اینکه مهدی عبدی،جوانی که همیشه در مواقع حساس به کمک پرسپولیس آمده است این بار هم منجی آنها شد. پرسپولیس با گل عبدی فینالیست شد اما باید نزدیک به 2  ماه صبر می کرد تا رقیبش از شرق آسیا برسد.

در زمانی که تیم های شرق آسیا برای تقابل با پرسپولیس تلاش می کردند، تیم گل محمدی در لیگ برتر به میدان می رفت اما با نزدیک شدن به دیدار فینال، پرسپولیسی ها درخواست دادند تا بازیشان با نساجی به جای قائمشهر در تهران برگزار شود تا این تیم از شر کرونا در امان باشد. این درخواست با مخالفت تیم شمالی روبرو شد و سازمان لیگ هم بازی این دو تیم را لغو کرد. از طرفی دیگر هم تیم ذوب آهن به خاطر داشتن تعداد زیاد بازیکن کرونایی دیدارش با پرسپولیس لغو شد تا سرخپوشان بدون قرار گرفتن در شرایط مسابقه راهی قطر و فینال آسیا شوند.

پرسپولیس در فینال آسیا از رقیب پیش افتاد اما دو اشتباه بچگانه از دو بازیکن این تیم جام را از دست سرخپوشان به زمین انداخت و این اولسان بود که روی سکوی قهرمانی قرار گرفت. پرسپولیس دست خالی از قطر برگشت اما بازی های لغو شده آنها بهانه ای شد تا سازمان لیگ برنامه پرفشاری برای شاگردان گل محمدی در نظر بگیرد. از طرف دیگر استقلالی ها اعلام کردند در شرایطی در دربی حاضر می شوند که دو تیم از نظر تعداد بازی برابر باشند اگرنه در این بازی حاضر نخواهند شد. این روزها برای پرسپولیسی ها فضا چندان مناسب نیست و هجمه هایی که علیه این تیم به راه افتاده ممکن است آنها را در ادامه راه با مشکل روبرو کند.

 

 

منبع: خبرآنلاین 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    روی خط رسانه