کدخبر : 331

علی کریمی یکی از تصمیمات جالب خود را گرفته و امروز با حضور در فدراسیون فوتبال رسما به عنوان کاندیدای پست ریاست فدراسیون فوتبال گام برداشت.

علی کریمی یکی از تصمیمات جالب خود را گرفته و امروز با حضور در فدراسیون فوتبال رسما به عنوان کاندیدای پست ریاست فدراسیون فوتبال گام برداشت. در شرایطی که از ساعات‌ها قبل اصحاب رسانه در انتظار پایان حضور وی در ساختمان فدراسیون فوتبال و بحث درباره برنامه‌های علی کریمی بودند، او حرف‌های جالبی برای این موضوع داشت.

 

علی کریمی درباره حضور طولانی مدت خود در فدراسیون فوتبال اینطور گفت:

ابتدا عذرخواهی می کنم بابت اینکه یک مقدار، البته یک مقدار که نه خیلی زیاد معطل شدید. معذرت خواهی می کنم اما کارهای اداری خودتان می دانید که به چه شکل است و کارهای ما گیر کرده بود که به حمدالله انجام شد.

 

کاندیدای پست ریاست فدراسیون درباره اینکه آیا مشکل اداری مربوط به ثبت نام مهدی مهدوی کیا نیز حل شده گفت:

بله، مشکل ایشان هم حل شد.

علی کریمی در واکنش به اینکه حضورش در انتخابات فدراسیون فوتبال با استقبال اهالی فوتبال مواجه شده اینطور پاسخ داد:

بعد از مدت ها که شرایط مهیا شد برای امثال ما، تصمیم گرفتیم که شانس خودمان را امتحان کنیم. این ثبت نام اول راه ماست و هنوز خیلی راه داریم تا انتخابات. تقریبا دو ماه دیگر مانده است و امیدوارم اتفاقات خوبی برای فوتبال بیفتد.

 

وی با اشاره به مشکلات فوتبال ایران گفت:

شما می‌دانید که فوتبال ما یک سری مشکلات اعم از شفاف سازی، برنامه ریزی و اقتصادی دارد و ما در حال برنامه ریزی هستیم تا اگر شد و موفق شدیم این صندلی را کسب کنیم در کنار دوستانی که آدم های سالمی هستند و کسانی که دنبال تغییر و فوتبال پاک هستند، بتوانیم یک اتفاق اساسی را انجام دهیم. این مساله البته زمانبر است و موضوعی نیست که بتوان یک یا دو ماهه انجام دهیم. این حرف ها شاید زود است و باید اگر انتخاب شدیم کارهای مدنظرمان را پیاده کنیم.

 

علی کریمی درباره انتخاب‌های خود برای پست‌های در نظر گرفته گفت:

از تمام کسانی که بتوانند کمک کنند سود خواهیم برد. یک سری از دوستان در حرف‌های خود مطالباتی را عنوان کرده بودند و این مساله را رنگی کرده بودند اما وقتی حرف تیم ملی پیش می آید هیچ رنگی برای ما معنا ندارد و به فکر این هستیم تا کارهای خوب انجام دهیم. قبلا هم گفتم کسانی که می توانند کمک کنند در کنارمان خواهند بود و انشاالله اتفاقات خوبی بیفتد.

 

وی درباره انتقاداتی که از او در خصوص نداشتن تجربه کارهای مدیریتی می‌شود گفت:

باید به اساسنامه برگردیم. الان اساسنامه این اجازه را به من و امثال من داده تا در انتخابات شرکت کنیم. من ورود کردم و حتما این اجازه را داشته ام و حتما اساسنامه را طبق اصولی نوشتند و تایید کردند. حرف و حدیث هست و هر کسی آزاد است که نقطه نظرات خودش را بگوید. حالا یک سری انتقاد می کند و نظرات آنها هم برای من محترم است. البته جا دارد از اکثریت هم تشکر کنم که حمایت کردند.

 

علی کریمی در ادامه گفت:

باید دیگر وارد گود بشویم و حالا یک مقدار درباره این قضیه صحبت کردن زود است و امیدوارم به آن جایگاه برسیم و بعد صحبت کنیم.

 

وی در واکنش به سوالی درباره اینکه حضور در این پست نیازمند به لابی‌ برای اخذ آراست و او چه برنامه‌ای در این خصوص خواهد داشت گفت:

ما از روزی که ورود کردیم تصمیم بر این بود که ثبت نام کنیم و برنامه ها را اعلام کنیم. برنامه‌های ما در حال آماده شدن است و برنامه خوبی است و طی روزهای آینده اعلام خواهیم کرد. برای انتخابات آماده می شویم و حالا هر کس دوست داشت و دنبال فوتبال پاک و سالم ، شفافیت بود رای می دهد. به هر کسی هم رای بدهند برای ما قابل احترام است و برای آنها آرزوی موفقیت می کنیم و امیدوارم در مسیری که استارت می زنند موفق باشند.

 

علی کریمی در واکنش به این موضوع که فدراسیون مشکلات بزرگی اعم از مسائل مالی و بدهی‌های کلان دارد اینطور گفت:

شما این سوالات را از من می کنید؟ من گفتم که فدراسیون مشکلات اقتصادی، برنامه ریزی و یکی از معضلاتی که داریم بحث داوری است که شرایط خوبی را در بازی های لیگ دنبال نمی کنیم.  من هر وقت آمدم و آن جایگاه را به دست آوردم درباره آن می کنم و اینطور منطقی است. الان شاید حتی ثبت نام من رسمی نشود درباره چه باید صحبت کنم؟ مشکلات هست و خود شما هم از من بیشتر می دانید و هر زمان که وقتش شد درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 

سرمربی سابق سپیدرود و نفت تهران درباره اینکه آیا این تصمیم او برای ورود به بخش مدیریت به معنای این بوده که دیگر قصد حضور در عرصه مربیگری را ندارد گفت:

بله، کلا الان چند وقت است که این تصمیم را گرفتم و استارت آن با ثبت نام در فدراسیون فوتبال بوده. یک فاصله ای افتاد و دیگر علاقه ای به کار مربیگری ندارم.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا تایید صلاحیت خواهد شد یا خیر گفت:

خدا کند! دعا می کنیم تا تایید شویم.

 

علی کریمی درباره اینکه با توجه به اعلام موضع خود برای پایان دوران مربیگری، در صورتی که نتواند وارد مدیریت فدراسیون شود آیا حضور در مدیریت پرسپولیس را تجربه خواهد کرد  گفت:

پرسپولیس را که نمی دانم اما اگر شرایط کاری باشد، این البته حرف‌هایی است که الان می زنیم و مشخص نیست، اما اگر شرایطی باشد که مهیا باشد چرا که نه، بتوانیم از تجربیاتی که در این سال ها داشتیم و با مدیران بزرگی در تیم های داخلی و خارجی کار کردیم، استفاده کنیم.

 

پیشکسوت فوتبال ایران در واکنش به اینکه آیا به لابی گری خاص برای دستیابی به پست در فدراسیون اعتقاد دارد گفت:

ما که همینجوری آمدیم و ببینیم می توانیم رای کسب کنیم یا نه اما هر کسی اگر توانش را دارد استفاده کند  و چه بسا که در سال های گذشته اتفاق افتاده است و الان یک سری کلیپ‌ها هم درباره  آن در آمده است. با این حال امیدوارم نهادهای نظارتی ورود کنند. با این حال ما با دانستن این مسائل ورود کردیم و مطمئن باشید تا روز رای گیری اگر من زنده باشم آنجا حاضر خواهیم شد و هر کس که رای بیاورد برایش آرزوی موفقیت می کنم.

 

علی کریمی درباره اینکه در بین افرادی که برای همکاری دعوت کرده، آیا به جز مهدوی کیا افراد صاحبنام دیگری هم حاضر خواهند بود گفت:

بله، قطعا هستند. این کار کوچکی نیست که یکی دو نفره جمع کنیم. کسانی هستند که در ادامه به ما اضافه خواهند شد و در آینده اسامی آنها را  خواهید شنید.

 

منبع: پارس فوتبال 

 

 

بیوگرافی و زندگینامه علی کریمی

 

 • نام:محمد علی
 • نام خانوادگی:کریمی پاشاکی
 • تاریخ تولد:1357/08/17
 • محل تولد:کرج
 • پست:هافبک تهاجمی
 • باشگاه فعلی:پرسپولیس تهران
 • شماره پیراهن:8
 • فرزندان:یک دختر و دو پسر

---------------------------------------------------------------

 

خانواده علی کریمی

خانواده او اهل روستای پاشاکی از توابع سیاهکل هستند.فعالیت مورد علاقه اش والیبال ساحلی است. در کرج پیتزا فروشی دارد. بسیار انسان خونسردی است که به قول فردوسی پور بعضی اوقات این خونسردی هایش روی اعصاب آدم می رود.پس از شکست تلخ تیم پرسپولیس برابر سپاهان نتوانست جلوی گریه خود را بگیرد.

 

ازدواج علی کریمی

علی کریمی در سال 1378 زمانی که تنها 21 سال سن داشت با سحر داوری ازدواج کرد. آنها دارای دو فرزند پسر به نام های هاوش و هیرسا و یک دختر به نام هیما هستند.

 

فرزندان علی کریمی

 

فوتبال باشگاهی

علی کریمی سابقه بازی در باشگاه های نفت تهران، فتح تهران، سایپا تهران، پرسپولیس، الاهلی امارات، القطر قطر، السیلیه قطر، بایرن مونیخ، استیل آذین و شالکه آلمان را در کارنامه فوتبال خود دارد.

 

آغاز فوتبال حرفه ای

او فوتبال خود را از نوجوانان نفت تهران شروع کرد، سپس به نوجوانان سایپا پیوست و بعد از آن به فتح تهران منتقل شد و از آن جا بود که به جمع سرخپوشان پایتخت اضافه شد.علی کریمی در سال 1377 به پرسپولیس پیوست و توانست دو سال پیاپی در سال های 1378 و 1379 لیگ آزادگان را فتح کند. علی کریمی در سال 2111 به الاهلی امارات پیوست. این باشگاه اماراتی توانست در اولین فصل حضور کریمی اولین جام خودش را یعنی جام امیر را در فصل 2111-2112 فتح کند. کریمی در سال 2114 توانست 14 گل برای تیمش به ثمر برساند.

 

 

علی کریمی در مونیخ آلمان

علی کریمی روز 3 مه سال 2115 بنا به گزارش وب گاه رسمی باشگاه بایرن مونیخ به این تیم آلمانی پیوست. او پس از علی دایی و وحید هاشمیان سومین بازیکن ایرانی بود که در این باشگاه مشهور به اف سی هالیوود بازی می کرد. در ابتدا بسیاری معتقد بودند که انتقال کریمی برای این باشگاه تنها جنبه اقتصادی دارد، اما بازی های خوب این بازیکن مانع این انتقادات شد.

 

بیوگرافی علی کریمی فوتبالیست

 

 

شهرت علی کریمی

علی کریمی خیلی زود توانست در جمع نام داران این باشگاه نظیر میشاییل بالاک، سباستین دایسلر، مارتین دمیکلیس، مهمت شول و زی روبرتو برای خود جایگاهی ثابت دست و پا کند، به طوری که برخی از این بازیکنان نیمکت نشین شدند. طبق یکی از بندهای قرارداد کریمی و بایرن مونیخ، پس از 12 بازی این قرارداد به طور خودکار تمدید می شد که در بازی با هامبورگ این اتفاق افتاد، اما در همین بازی وی متأسفانه مصدوم شد، به طوری که نتوانست در بازیهای جام جهانی 2116 آلمان در اندازه های واقعی خود ظاهر شود. کریمی همچنین از جمله بازیکنان ایرانی محسوب می شود که در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده است و در مقابل سالزبورگ یک گل به ثمر رساند.

 

بازگشت به پرسپولیس

علی کریمی بعد از عدم درخشش در بایرن مونیخ به قطر رفت و برای تیم القطر بازی کرد اما بازیهای او مورد توجه کسی قرار نگرفت و وقتی او را به تیم نه چندان قوی السیلیه فرستادند او خواستار جدایی از تیم شد و به پرسپولیس بازگشت.

 

گلزنی در شهرآورد

او در اولین گلزنی خود توانست در شهرآورد تهران موفق به گلزنی شود و دو دقیقه بعد از 1 بر صفر جلو افتادن استقلال بازی را به تساوی بکشاند.کریمی پنج روز بعد در بازی مقابل ابومسلم، هت تریک کرد ولی نتوانست جلوی شکست تیمش را بگیرد و بازی در پایان با شکست 4-3 پرسپولیس به پایان رسید. علی کریمی در سال 1388 به سبب عدم تمایل مدیران باشگاه پرسپولیس برای تمدید قرارداد با وی، این باشگاه را ترک کرد و به استیل آذین پیوست.در فصل 87-88 لیگ برتر علی کریمی 14 گل به ثمر رساند و با دریافت 9 کارت زرد و 3 کارت قرمز خشن ترین بازیکن درلیگ برتر نهم شناخته شد.

 

بیوگرافی علی کریمی بازیکن پرسپولیس

 

 

بازی در شالکه آلمان

علی کریمی با عقد قرارداد 5 ماهه به شالکه14 آلمان پیوست و با شماره 11 وارد میدان مسابقه شد. او به خاطر نیمکت نشینی و دقایق کم حضور در زمین ناراضی بود. سپس طبق صحبتش مبنی سر رفتن حوصله اش در آلمان به تهران بازگشت.

 

خداحافظی با آلمان تا سرمربی گی پرسپولیس

او بالآخره در سال 1391 بعد از صحبت با حبیب کاشانی با عقد قرار دادی به پرسپولیس بازگشت و به دوران حضورش در آلمان پایان داد. علی کریمی در 14 تیر 1391 و یک روز پس از انتخاب مانوئل خوزه به عنوان سرمربی پرسپولیس,قرارداد خود را در هیئت فوتبال استان تهران با سرخ پوشان تمدید کرد.

 

فوتبال ملی علی کریمی

کریمی از سال 1377 سابقهٔ بازی در تیم ملی ایران را دارد و با 124 بازی ملی و 38 گل ملی،دومین بازیکن ایرانی از نظر تعداد بازی ملی و سومین گلزن برتر تاریخ فوتبال ایران به حساب می آید.کریمی در واقع کاپیتان اصلی تیم ملی فوتبال ایران می باشد ولی جواد نکونام بازوبند کاپیتانی را بر دست می بندد. او اولین بازی ملی خود را در سال 1377 برابر تیم ملی کویت انجام داد. و در همان سال قهرمانی بازی های آسیایی 1998 بانکوک را به همراه تیم ملی جشن گرفت و یکی از 2 گل ایران در بازی فینال را مقابل کویت به ثمر رساند.

او در مقدماتی جام جهانی 2112 نیز از بازیکنان تیم ملی ایران بود و توانست در بازی مقابل گوآم پنج گل به ثمر برساند. همچنین وی اولین بازیش را در پست هافبک تهاجمی را مقابل ایرلند را در مرحله پلی-آف جام جهانی در شهر دوبلین انجام داد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ناشناس
  0

  ج

آنچه دیگران می خوانند:
  روی خط رسانه