کدخبر : 74

با رفتن کریس رونالدو از رئال‌مادرید مسئولان این باشگاه اسپانیایی از ادن هازارد به عنوان جانشین ستاره پرتغالی تیم خود رونمایی کردند.

با رفتن کریس رونالدو از رئال‌مادرید مسئولان این باشگاه اسپانیایی از ادن هازارد به عنوان جانشین ستاره پرتغالی تیم خود رونمایی کردند اما هر چه می‌گذرد نمایش‌های ستاره گران‌قیمت رئال در برنابئو ناامیدکننده‌تر از قبل می‌شود. طبق محاسبات صورت‌گرفته توسط یک پایگاه اینترنتی فعال در حوزه اقتصاد ورزش، ستاره بلژیکی تیم فوتبال رئال‌مادرید کم‌بازده‌ترین بازیکن لالیگاست.

 

پایگاه اینترنتی آپوئستاس‌آنلاین اسپانیا با بررسی و مقایسه آمار و عملکرد بازیکنان شاغل در لالیگا به نسبت درآمدی که از تیم‌‌های خود دریافت می‌کنند، ادن هازارد، هافبک بلژیکی تیم فوتبال رئال‌مادرید را به عنوان کم‌بازده‌ترین بازیکن لالیگا معرفی کرد. هازارد تابستان سال گذشته از چلسی به رئال‌مادرید پیوست اما به دلیل مصدومیت‌های پیاپی و بعد از آن هم ابتلا به کرونا، به هیچ عنوان انتظارات را برآورده نکرده است.

 

آمار ناچیز گل‌ها و پاس‌گل‌های بازیکن سابق چلسی در حالی است که او یکی از پردرآمدترین بازیکنان تیمش محسوب می‌شود. طبق محاسبه صورت‌گرفته، با در نظر گرفتن آماری که هازارد در یک سال و نیم حضورش در رئال‌مادرید به ثبت رسانده و حقوقی که در این مدت از این باشگاه گرفته، او به ازای هر گل و پاس گلی که داشته 7میلیون و 812هزار و 506یورو دریافت کرده است. هازارد در هر هفته 600هزار یورو از رئال‌مادرید حقوق می‌گیرد، این در حالی است که رئال‌مادرید برای خرید او از چلسی نزدیک به 160میلیون یورو هم به تیم لندنی پرداخت. هازارد در این فصل 2 گل زده که یکی از آن‌ها پنالتی در لیگ قهرمانان و یکی دیگر در 6 بازی‌اش در لالیگا بوده است. در فصل گذشته آمار او حتی از این هم بدتر بود چون در 22 بار حضورش در زمین بازی با پیراهن رئال‌مادرید تنها یک گل زد. البته پاس‌های گل او در فصل گذشته بیشتر بود چراکه یک بار در لیگ قهرمانان و 6بار دیگر در لالیگا پاس گل داد.

 

در نقطه مقابل هازارد، لقب پربازده‌ترین بازیکن شاغل در فوتبال اسپانیا به دیگو لوپس، دروازه‌بان تیم اسپانیول اختصاص پیدا کرده؛ کسی که به ازای هر بار نجات دادن دروازه‌ تیمش تنها 38یورو حقوق گرفته است. این آمار برای دروازه‌بانی مانند یان اوبلاک که در فصول اخیر جزو بهترین دروازه‌بان‌های جهان بوده هم نسبت به آنچه که به هازارد پرداخت می‌شود، تفاوتی فاحش دارد چراکه او بابت هر بار نجات دروازه روخی‌بلانکو 150هزار یورو حقوق گرفته است.

 

 

منبع: آخرین خبر

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان