همایون شجریان| کنسرت همایون شجریان | کنسرت شجریان در تخت جمشید

کدخبر : 1378

اخیرا خبری از برگزاری کنسرت شجریان در تخت جمشید منتشر شده است. در این جا بررسی خواهیم کرد که این موضوع حقیقت دارد یا نه؟

ماجرای برگزاری کنسرت همایون شجریان در تخت جمشید

چند روز پیش بود یکی از نمایندگان مجلس به برگزاری کنسرت همایون شجریان در تخت جمشید اشاره کرد. بلافاصله این خبر وایرال شد. اما تا کنون این خبر از سمت همایون شجریان و نهادهای دیگر تایید یا تکذیب نشده است. شاید بتوان گفت تقریبا در تاریخ موسیقی ایران برگزاری کنسرت یا فستیوال در مکان‌های تاریخی فرهنگی کم‌سابقه یا حتی بی‌سابقه بوده است.

تاریخ کنسرت شجریان در تخت جمشید

همان‌طور که اشاره شد در حال حاضر موضوع اجرا شجریان در تخت جمشید صد درصد تایید نشده است. اما با توجه به اوضاع فعلی اگر این کنسرت برگذار شود. می‌توان احتمال داد زمان برگزاری آن مهرماه خواهد بود؛ زیرا تا پایان تابستان امسال همایون شجریان در کانادا اجرا و کنسرت دارد. اگر این رخداد هنری از سوی وزرات ارشاد تایید شود. به‌زودی تاریخ اجرای شجریان در تخت جمشید اعلام خواهد شد.

شاید کمی زود باشد برای این که به ماجرای خرید بلیت اجرا شجریان در تخت جمشید اشاره کنیم. زیرا امکان برگزاری رایگان این کنسرت هم وجود دارد. در غیر این صورت می‌توانید بلیت را از سایت‌های معتبر تهیه کنید. طبق آخرین اخبار گویا همایون شجریان با برگذاری این کنسرت موافقت کرده است. اگر این کنسرت بتواند مجوز بگیرد سپس جزئیات آن از جمله زمان دقیق برگزاری، قیمت بلیت کنسرت، سایت خرید و…. مشخص و اعلام خواهد شد.

تخت جمشید

احتمالا ماجرای برگزاری اجرا شجریان در تخت جمشید حقیقت داشته باشد. زیرا هنوز همایون شجریان این موضوع را تکذیب نکرده است. اگر این کنسرت برگزار شود بدون شک در آینده شاهد برگزاری فستیوال یا جشنواره‌های باشکوهی در ایران خواهیم بود.

بیوگرافی همایون شجریان

همایون شجریان متولد 31 اردیبهشت 1354 در تهران، خواننده و آهنگساز است.

فارغ التحصیل کنسرواتوار موسیقی تهران است که با حمایت پدرش استاد محمدرضا شجریان با نواختن تنبک شروع کرد و حالا در موسیقی تلفیقی جزو مفاخر است.

همایون خواندن اصلی

خانواده همایون شجریان

همایون پسر استاد محمدرضا شجریان و فرخنده گل‌افشان می‌باشد که سه خواهر بزرگ‌تر از خود بنام فرزانه، افسانه و مژگان و یک برادر کوچک‌تر ناتنی به‌نام رایان دارد.

شروع همایون شجریان از 5 سالگی

علاقه اش به موسیقی از چهار – پنج سالگی با زدن ریتم روی اشیای مختلف شروع شد تا اینکه پدرش با تهیه تنبک او را به کلاس‌های ناصر فرهنگ فر فرستاد.

مدتی هم نزد استاد دادبه مشهور به جانسوز نواختن ساز تنبک را یاد گرفت.

همایون شجریان؛ از کمانچه تا آواز

بعد از یادگیری تنبک تصمیم گرفت یک ساز ملودیک را هم یاد بگیرد که به پیشنهاد و توصیه پدر کمانچه را انتخاب کرد تا اینکه با ورود به آواز کمانچه را رها کرد.

شروع حرفه‌ای همایون شجریان با پدر

در سال 1370 وقتی 16 ساله بود به‌عنوان نوازنده تنبک به همراه پدر راهی کنسرت‌های آمریکا و اروپا شد تا اینکه 8 سال بعد در سال 1378 شروع به همخوانی کرد.

همایون و پدر اصلی

خوانندگی مستقل همایون شجریان

همایون شجریان بعد از 4 سال کسب تجربه توانست اولین بار در سال 1382 آلبوم نسیم وصل را به‌صورت مستقل منتشر کند که آهنگسازی آن بر عهده محمد ضرابیان بود.

همایون وسط

همایون شجریان؛ نامزد جایزه گرمی

سال 2003 و 2005 همایون آلبوم‌های بی‌تو به‌سر نمی‌شود و فریاد را منتشر داد و کنسرت‌های موفقی را هم به اجرا درآورد و حتی نامزد دریافت جایزه گرمی نیز شد.

همایون شجریان و همراهی در کنسرت‌ها

همایون تا سال 1388 کنار خوانندگی، پدرش را در کنسرت‌ها همراهی می‌‌کرد و در این زمان آلبوم غوغای عشق‌بازان پدر نیز با حضور وی در کنسرت‌ها اجرا شد.

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان