علی کریمی | بیوگرافی علی کریمی | عکس علی کریمی

کدخبر : 1320

محمدعلی کریمی پاشاکی (زادهٔ ۱۷ آبان ۱۳۵۷ در کرج) که بیشتر با نام علی کریمی شناخته می‌شود، فوتبالیست سرشناس ایرانی است و هم‌اکنون عضو باشگاه پرسپولیس تهران می‌باشد. او سابقهٔ بازی در تیم‌های فتح تهران، الاهلی امارات، بایرن مونیخ، القطر قطر، استیل آذین و شالکه آلمان را دارد.

علی کریمی اکنون بازنشسته فوتبال ایران است . علی کریمی درسال 2004 بهترین بازیکن آسیا شده است .علی کریمی در 23 تیر ماه 1393 از فوتبال خداحافظی کرد . علی کریمی با لقب های جادوگر و مارادونای آسیا از او یاد میشود . اخبار علی کریمی را در رصدورزشی دنبال کنید .

مهاجرت علی کریمی

علی کریمی

در ماه های گذشته برخی رسانه ها نوشته بودند؛ «علی کریمی برای همیشه از ایران رفت و به کشور امارات مهاجرت کرد.»پس از انتشار این خبر، جادوگر محبوب فوتبال ایران نه آن را تأیید کرد و نه تکذیب اما اخبار تکمیلی حکایت ازآن داشت که علی کریمی  به تازگی ویزای دائمی اقامت در کشور امارات را دریافت کرده و بر همین اساس به همراه خانواده برای همیشه به دُبی کوچ کرده است.

تیم های علی کریمی

علی-کریمی-در-پرسپولیس

محمدعلی کریمی پاشاکی (زادهٔ ۱۷ آبان ۱۳۵۷ در کرج) که بیشتر با نام علی کریمی شناخته می‌شود، فوتبالیست سرشناس ایرانی است و هم‌اکنون عضو باشگاه پرسپولیس تهران می‌باشد. او سابقهٔ بازی در تیم‌های فتح تهران، الاهلی امارات، بایرن مونیخ، القطر قطر، استیل آذین و شالکه آلمان را دارد.

کنایه علی کریمی به اتهامات تاج

علی کریمی

 اعلام فهرست اتهامات مهدی تاج از سوی قوه قضاییه واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. علی کریمی که در سال‌های اخیر از جدی‌ترین منتقدان رییس فدراسیون فوتبال بوده هم پس از این اتفاق با انتشار یک استوری کنایه‌آمیز از او انتقاد کرد.کریمی هم‌چنین به کسانی که در انتخابات فدراسیون فوتبال به مهدی تاج رای دادند هم کنایه زد.

جماوری بیلبورد های علی کریمی

علی  کریمی

پس از اهانت علی کریمی به شعائر حسینی، تصاویر او در تبلیغ یکی از برند‌های آرایشی و بهداشتی در بیلبورد‌های شهر تهران، توسط سازمان زیباسازی و اداره کل ارشاد استان تهران جمع آوری شد.علی کریمی مدتی پیش در صفحه شخصی خود به فرهنگ نذری دادن توهین کرده بود که با مخالفت شدید مردم روبرو شد. پس از این اتفاق، تصاویر او به عنوان سفیر یکی از برند‌های آرایشی و بهداشتی در شهر نصب و بلافاصله جمع آوری شد.

علی کریمی نفر اول آسیا از نظر AFC

علی  کریمی

16سال پیش ، علی کریمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان مرد سال قاره کهن برگزیده شد. وی در مراسمی در کوالالامپور جایزه‌ خود را از دستان محمد بن همام، رییس وقت کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرد.کریمی که بالاتر از علا هوبیل و شونسوکه ناکامورا به این مقام دست پیدا کرد، پس از دریافت جایزه‌ خود عنوان کرد: این جایزه نتیجه‌ی تلاش‌های شبانه روزی و طاقت فرسای من بوده است و آن را به هموطنانم تقدیم می کنم.انتخاب علی کریمی به عنوان مرد سال فوتبال آسیا بازتاب گسترده‌ای در میان خبرگزاری‌های و سایت‌های مختلف خبری داشت. خبرگزاری کیودو ژاپن با اشاره به انتخاب علی کریمی و تیم ملی ژاپن به عنوان بهترین بازیکن و بهترین تیم ملی فوتبال سال 2004 آسیا نوشت: ناکامورا که در مسابقات جام ملت‌های آسیا در میان بهترین‌های آسیا قرار گرفته بود افتخار کسب عنوان بهترین بازیکن آسیا را از دست داد و علی کریمی یکی از دو گلزن برتر جام ملت‌های آسیا این عنوان را کسب کرد.

همسر علی کریمی

علی کرمی

علی کریمی در سال 1378 در 21 سالگی با سحر داوری (اصالتا تورک زبان) ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر بنام هیما و دو پسر بنام هاوش و هیرسا است . مادر علی: همسر علی ، خانم خوب و مهربانی است و از او خیلی راضی ام خدا را شکر عروس خوب و مهربانی نصیب ما شده است

زندگی شخصی علی کریمی

علی+کریمی

علی کریمی در ۱۷ آبان ۱۳۵۷ در کرج به‌دنیا آمد و فرزند چهارم خانواده است. کریمی اصالتاً لاهیجانی است.پدرش ولی‌اله کریمی، در جوانی در استان، گیلان، بازیکن فوتبال بود و مادرش خانه‌دار است.کریمی ۳ برادر و یک خواهر دارد. کریمی پس از گرفتن مدرک تحصیلی دیپلم؛همانند برادرش فرشید، به صورت حرفه‌ای به فوتبال روی آورد و مدتی با او هم‌بازی بود.

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان