کریستیانو رونالدو

کدخبر : 1079

کریستیانو رونالدو در سفر خود به دبی با ولیعهد دبی، شیخ حمدان بن محمد آل مکتوم نیز دیداری دوستانه داشت.

کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو (زادهٔ ۵ فوریهٔ ۱۹۸۵) بازیکن فوتبال اهل پرتغال است که برای باشگاه منچستر یونایتد و تیم ملی پرتغال در پست مهاجم بازی می‌کند. کریستیانو رونالدو اغلب به‌عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان و یکی از بزرگترین بازیکنان تمام ادوار نیز یاد می‌شود. کریستیانو رونالدو پنج جایزهٔ توپ طلا و چهار جایزهٔ کفش طلای اروپا دریافت کرده‌است که برای یک بازیکن اروپایی، رکورد محسوب می‌شود.

او در طول دوران حرفه‌ای‌اش ۳۲ جام کسب کرده که شامل ۵ لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی جام ملت‌های اروپا و یک لیگ ملت‌های اروپا می‌شود. رونالدو دارای بیشترین گل زده (۱۳۶) و بیشترین پاس گل (۴۲) در لیگ قهرمانان اروپا، بیشترین گل زده (۱۴) در جام ملت‌های اروپا و بیشترین گل ملی در فوتبال مردان (۱۱۵) است. او از معدود بازیکن‌هایی است که در بیش از ۱۱۰۰ بازی رسمی حضور داشته و بیش از ۸۰۰ گل برای باشگاه و تیم ملی‌اش به ثمر رسانده است.

روز جمعه ۸ بهمن کریستیانو رونالدو ستاره تیم منچستر یونایتد در جریان برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی در امارات متحده عربی، در محل برگزاری این نمایشگاه حاضر شد و مورد تشویق بازدیدکنندگان از این نمایشگاه قرار گرفت. او در سفر خود به دبی با ولیعهد دبی، شیخ حمدان بن محمد آل مکتوم نیز دیداری دوستانه داشت./

 

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان
      عنوان