قیمت طلا

کدخبر : 1088

انس جهانی طلا امروز نهم بهمن ۱۴۰۰ در بالاترین نرخ ۱۷۹۲ دلار اعلام شد. طلا ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۲۴۴ هزار تومان ثبت شد.

قیمت اونس جهانی طلا امروز شنبه نهم بهمن‌ماه ۱۴۰۰ با کمی افزایش نسبت به روز قبل در بالاترین قیمت ۱۷۹۲ دلار و قیمت طلا در پایین‌ترین قیمت ۱۷۸۸ دلار ثبت شد.

قیمت طلا ۱۸ عیار نیز با روندی افزایشی در بالاترین قیمت یک میلیون و ۲۴۴ هزار تومان و در پایین‌ترین قیمت یک میلیون و ۲۳۸ هزار تومان ثبت شد.

لباس جایگزین طلا شد

هر چند پنج روز از روز مادر می‌گذرد اما دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: سال‌های گذشته مردم در آستانه روز مادر سکه می‌خریدند اما امسال شرایط اقتصادی باعث شد مردم لباس و دیگر کالاهای ارزان را جایگزین طلا و سکه کنند.

طلا

نادر بذرافشان توضیح داد: البته اجرت ساخت مصنوعات طلا آنقدر بالاست که قدرت خرید مردم را کاهش می‌دهد. در یک ماه گذشته هم با توجه به کاهش قیمت طلا سرمایه‌گذاران از این بازار عقب‌نشینی کردند.

بازار طلا آرام است

او بیان کرد: با آن که در آستانه شب عید قرار داریم اما بازار طلا آرام است و به ثبات نسبی بر آن حاکم است، احتمالا در هفته آینده نیز تغییری نکند. البته چنانچه در شب عید تقاضا افزایش پیدا کند و انس جهانی نوسان افزایشی داشته باشد احتمال دارد قیمت این فلز زرد رنگ نوسان دو تا پنج درصدی را تجربه کند.

بذرافشان گفت: در یک ماه گذشته روند مذاکرات بر قیمت دلار و طلا اثرگذاشته و قیمت طلا حدودا دو درصد ارزان شده است. همین مساله باعث شد سرمایه‌گذاران از کاهش بیشتر ارزش طلا نگران باشند.

او به مردم توصیه کرد: از این پس کاهش شدید این فلز گرانبها ادامه‌دار نیست و به نظر می‌رسد در هفته گذشته با توجه به نوسان کاهشی قیمت طلا اکنون فرصت مناسبی برای خرید مصنوعات طلا و سکه باشد.

در سامانه اعلام نرخ اتحادیه طلا و جواهر، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار تا ساعت ۱۶ امروز هشتم بهمن ماه، یک میلیون و ۲۳۳ هزار تومان است./

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان
      عنوان