کدخبر : 1109

رصدورزشی: مسعود کیمیایی کارگردان فیلم سینمایی «خائن کشی» و پسرش پولاد بازیگر این فیلم از حضور در جشنواره فیلم فجر انصراف دادند.

به گزارش رصدورزشی، مسعود کیمیایی که با فیلم «خائن کشی» در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، با انتشار بیانیه‌ای از این رویداد انصراف داد. در نامه او آمده است:

«به نام خدا

درود سرزمین کهن -ایران

درود به مردم قدرندیده و هنرمندان

با احترام،

به هنرمندان و زحمت‌کشیدگان فیلم «خائن‌کشی»، با موضوع ملی شدن صنعت نفت ایران و مقوله قرضه ملی بوسیله دکتر محمد مصدق در سالهای ۱۳۳۰ که با مردم انجام شد، این دوست در هشتادویک سالگی برای قضاوت شدن در سینما خودم را کنار می‌بینم و به این خط و نوشته از قضاوت بیرون می‌آیم.

دیگر هنرمندان فیلم خائن‌کشی به جای خود می‌مانند.

در این سنِ بسیار زحمت‌کشیده، برای قضاوت شدن درباره فیلمی به مفهوم آزادی نفت، ایران، مقوله نفت، انگلیس و دکتر محمد مصدق تردید بسیار دارم.

عدالت همیشه نگران قضاوت است.

انصراف پولاد کیمیایی به دلیل داوری شهاب حسینی

پولاد کیمیایی بازیگر فیلم «خائن کشی» هم با انتشار متنی از حضور در جشنواره فجر انصراف داد. در متن بازیگر فیلم «خائن کشی» آمده:«وقتی حقیقت آزاد نیست، آزادی حقیقت ندارد. قضاوت‌های بزرگ کار آدم‌های کوچک نیست. من پولاد کیمیایی فرزند گیتی پاشایی و مسعود کیمیایی با افتخار انصراف خود را از شرکت در جشنواره فجر اعلام می کنم»

هر چند مشخص است اعتراض پولاد کیمیایی به فهرست داوران جشنواره است اما نامی در متنش دیده نمی‌شود.

هرچند می‌شود حدس زد اعتراض او به حضور شهاب حسینی به عنوان یکی از داوران است. بازیگری که سال ۹۸ با حضور در جشنواره فجر به تندی از مسعود کیمیایی به خاطر تحریم این جشنواره انتقاد کرد و حالا قرار است در جشنواره چهلم فیلم او را داوری کند

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان
      عنوان