کدخبر : 1119

رصدورزشی: یارانه معیشتی بهمن امشب (۱۰ بهمن ۱۴۰۰) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

یارانه بهمن ماه امشب واریز می شود. برای برخی از مردم سوال شد که مبلغ یارانه معیشتی بهمن چقدر است؟ مبلغ یارانه بهمن ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. مبلغ واریزی یارانه را در ادامه مشاهده می کنید.

به گزارش رصدورزشی، بیست و هفتمین مرحله یارانه معیشتی (بهمن ماه ۱۴۰۰) ساعت ۲۴ روز یکشنبه (۱۰ بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. اما مبلغ این یارانه جدید خواهد بود؟

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: بیست وهفتمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۱۰ بهمن‌ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

طبق گفته تعدادی از مسئولین قرار بود یارانه جدید بهمن‌ماه واریز شود، اما این وعده اجرایی نشد و اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد قرار نیست یارانه جدید با یارانه معیشتی بهمن‌ماه واریز شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور، امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از پرداخت «بیست و هفتمین» مرحله یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار در ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۱۰ بهمن‌ماه خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: مانند دوره‌های پیشین، واریزی‌ها یارانه معیشتی به حساب خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

وی یادآورشد: «چهاردهمین قسط» از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی در این ماه، از حساب سرپرستان خانواده‌هایی که این وام را دریافت نموده‌اند، کسر می‌شود.

یارانه جدید چه زمانی پرداخت می‌شود؟

قرار بود همزمان با واریز یارانه معیشتی بنزین یارانه جدید نیز واریز شود اما انجام نشد، سپس اعلام شد که واریز یارانه جدید به ماه بعد موکول شده است.

طبق گفته معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، قرار بود در دی ماه یک خانوار چهار نفره ۸۰۰ هزار تومان یارانه نقدی دریافت کند.

مبلغ یارانه جدید قرار بود پلکانی باشد، یعنی دهک‌های اول تا چهارم نفری ۱۲۶ هزار تومان و دهک‌های پنجم تا هفتم ماهانه ۹۰ هزار تومان یارانه بیشتر بگیرند. تعداد مشمولان نیز همان ۶۰ میلیون نفری است که یارانه معیشتی دریافت می‌کند.

آنطور که دولت اعلام کرده قرار است یارانه جدید منابع جدیدی که از حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی به دست می‌آید پرداخت شود. در حال حاضر نیز لایجه حذف آن به مجلس رفته و تصمیم نهایی را باید نمایندگان مجلس بگیرند.

اگر نمایندگان برای حذف ارز ترجیحی چراغ سبز نشان دهند، احتمالا دولت همزمان با واریز یارانه معیشتی یارانه جدید نیز واریز می‌شود، در غیر این صورت امکان موکول شدن آن به زمان دیگری وجود دارد.

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان
      عنوان