کدخبر : 1204

رصدورزشی پلاس:سازمان هواشناسی از بارش برف، باران،‌ وزش باد شدید و کاهش دما در برخی استان‌های کشور خبر داد و اعلام کرد: سامانه بارشی جدید آخر هفته وارد کشور می‌شود.

آب و هوا امروز 17 بهمن باا ورزش باد همراه است. آب و هوا سایر نقاط کشور بارانی خواهد بود. تعییر آب و هوا با سامانه بارشی جدید همراه خواهد بود. همچنین در گزارش آب و هوا لغزش جاده ها و کولاک امکان پذیر است. آب و هوا تهران در فردا غبار آلود خواهد بود.

 به گزارش رصدورزشی  پلاس، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی امروز در استان‌های مازندران، گلستان،‌سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و کرمان ادامه دارد و در این مناطق بارش برف، باران و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش رکنا، دوشنبه در شمال خراسان رضوی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده و در سایر مناطق کشور تا روز پنجشنبه جو پایداری حاکم است.

از روز پنجشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود.  امروز در استان‌های تهران،‌ قم،‌مرکزی،‌سمنان و همچنین در شرق کشور در برخی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. ضمن این‌که امروز کاهش دما در استان‌های شمالی روی می‌دهد.

خلیج‌فارس تا روز سه‌شنبه و دریای خزر امروز مواج خواهد بود.

توصیف سامانه دوم: نفوذ هوای سرد

زمان شروع: صبح یکشنبه 1400/11/17

زمان پایان: ظهر دوشنبه 1400/11/18

نوع مخاطره: کاهش دما

منطقه اثر:

یکشنبه 1400/11/17: خوزستان، بوشهر، فارس، کرمان.

دوشنبه 1400/11/18: هرمزگان، سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: یخ‌ زدگی محصولات کشاورزی و احتمال خسارت به ماشین‌آلات کشاورزی.

توصیه: داوم افزایش رطوبت در مزارع و باغات با هدف تعدیل دمای محیط از طریق انجام آبیاری خارج از نوبت، مصرف کودهای پتاسه (سولوپتاس) و ترکیبات بُر و روی (مانند فروت ست) و کود‌های اسید آمینه به صورت غیر مستقیم در بالای تاج درختان، جهت مقاوم‌‌سازی درختان به سرما، تأمین سوخت و کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به کاهش محسوس دما، محافظت از تأسیسات و مراقبت از سیستم‌های آبیاری تحت فشار با توجه به پایین بودن دمای سطح زمین به ویژه در مناطق مرتفع و کوهستانی، ایجاد پوشش بر روی نهال‌های جوان و درختان آسیب‌پذیر (پلاستیک سیاه، گونی، پلی‌اتیلن و نایلون)، خودداری از انجام هرس درختان، عدم کوددهی استخرهای پرورش ماهیان گرم‌آبی، روشن کردن آتش و ایجاد مه دود در باغات (در ساعات نزدیک صبح و بامداد)، عدم مبارزه شیمیایی در مناطقی که دما به زیر صفر می‌رسد، خودداری دامداران و عشایر از عبور در ارتفاعات، استفاده از ضد یخ در ماشین‌‌آلات و ادوات کشاورزی، محافظت از سبزی و صیفی‌جات تازه کشت شده در برابر سرما در استان‌های جنوبی.

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان
      عنوان