وام | وام فوری بدون ضامن| وام دانشجویان

کدخبر : 1298

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به دنبال پرداخت وام به صورت گروهی به جانبازان هستیم تا با راه‌اندازی تعاونی‌ها یا شرکت‌های دانش بنیان بتوانند با وام کاری کنند.

طاهر موهبتی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص تأثیر وام‌های پرداختی به جانبازان در حل مشکل آنان گفت: ما صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی را ایجاد کردیم که از طریق آن با ضوابطی وام اشتغال به جانبازان داده می‌شود؛ شاید جانبازان بالای ۷۰ درصد بیشتر از این وام‌ها بهره مند شده باشند اما این وام‌ها بهش همه جانبازان کشور اعطا می‌شود.‌

موهبتی با بیان اینکه در سال گذشته و در سال جاری همکاران ما در بنیاد شهید به پرداخت وام اشتغال به جانبازان توجه ویژه‌ای دارند؛ اظهار کرد: اما اینکه این عدد می‌تواند یک فرصت شغلی ایجاد کند این یک محل ابهام است. یا وام ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی برای مسکن داده می‌شود. آیا با این مبلغ می‌توان یک واحد مسکونی تهیه کرد؟

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: همکاران ما در حوزه تعاون با وزارت مسکن در حال اجرای طرحی هستند تا با کمک استانداری‌ها بتوانیم از استعداد استان‌ها استفاده کنیم تا جانبازان هر استان بتوانند صاحب مسکن شوند.

وی با اشاره به اینکه با وام‌های خرد ۳۰۰ میلیونی ممکن است اشتغال ایجاد نشود؛ گفت: در تلاشیم تا پرداخت وام به جانبازان هدفمند شود. به دنبال تجمیع درخواست‌ها و پرداخت وام به صورت گروهی به جانبازان هستیم تا این جانبازان عزیز با راه‌اندازی تعاونی‌ها یا شرکت‌های دانش بنیان بتوانند با وام کاری کنند؛ یا اگر به یک شرکت وامی داده شود با این شرط این پرداختی صورت می‌گیرد که از جانبازان برای اشتغال در آن شرکت استفاده شود.

موهبتی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی جانبازان وام‌های خود را قبلاً فروختد. از نظر بنیاد شهید دیگر به آنان وام تعلق نمی‌گیرد؛ در حالی که این جانبازان هنوز فاقد مسکن هستند.

منبع: مهر

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان