حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان معوقات | حقوق بازنشستگان واریزی

کدخبر : 1425

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس عنوان کرد: علاوه بر مطالبات و پاداش بازنشستگان، چرایی رتبه‌بندی نشدن معلمان طرح مهرآفرین و معلمان پیمانی‌ از دیگر مواردی است که در مجلس پیگیری می‌شود.

حقوق بازنشستگان همواره از تبصره‌های پرچالش در جریان بررسی لوایح بودجه بوده است.حقوق بازنشستگان برای سال 1401 ، با افزایش 10 درصدی 5 میلیون تومان تعیین شده است. بازنشستگان جدیدا خواستار رسیدگی بشتر به مسئله افزایش حقوق در لایحه بودجه هستند و برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در چند ماه اخیر دست به اعتراض های متعددی زده اند.حال با افزایش حقوق بازنشستگان بحث دریافت مالیات از حقوق بازنشستگان بر سر زبان ها افتاده است.در ادامه آخرین خبر از  حقوق بازنشستگان  را میخوانید.

محمد وحیدی گفت: علاوه بر مطالبات و پاداش بازنشستگان، چرایی رتبه‌بندی نشدن معلمان طرح مهرآفرین و معلمان پیمانی‌ از دیگر مواردی است که در مجلس پیگیری می‌شود.

محمد وحیدی (نماینده مردم بجنورد در مجلس) در نشست شورای آموزش و پرورش خراسان شمالی  اظهار کرد: طرح رتبه بندی باید تمام معلمان را در برگیرد چرا که معلمان پیمانی‌ و معلمان طرح مهرآفرین نیز جمعی از آموزش و پرورش هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: میانگین سنوات این افراد بیش از ۱۱ سال است و برخی از آنها تا ۱۷ سال سابقه دارند، ولی در حال حاضر آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان خلاف مصوبه مجلس تدوین شده است که این افراد شامل رتبه‌بندی نشوند.

وی، شمار معلمانی که شامل رتبه بندی نشده اند را ۷۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش مکلف به اجرای قانون است و قانون نیز در این زمینه برای هیچ معلمی استثناء قائل نیست.

وحیدی افزود: بسیاری از شاگردان این معلمان که به دانشگاه فرهنگیان رفته و معلم شدند، شامل رتبه‌بندی شده‌اند اما خود این معلمان مشمول این طرح نیستند. طرح مهر آفرین طرح جایگزین استخدام معلمان است که به استان ها این اختیار داده شده تا برای تامین نیرو آموزش و پرورش معلم استخدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، در طرح مهرآفرین همانند گذشته برای استخدام‌ها باید آگهی استخدامی منتشر شود، اما این وظیفه به استانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی واگذار شده و داوطلبان پس از برگزاری آزمون‌های استخدامی در دو بخش توانمندی‌های عمومی و تخصصی و گزینش انتخاب می‌شوند.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه به ساخت مدارس و تخریب مدارس غیر استاندارد و حذف مدارس کانکسی، ۲ نوبته و کلاس های چند پایه از اقدامات دولت سیزدهم است.

واریز افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان 

حقوق بازنشستگان

مستمری بازنشستگان از امروز با احکام جدید پرداخت می شود.

افزایش حقوق بازنشستگان قرار است از این ماه اعمال شود. بازنشستگان از شهریور ماه حقوق بیشتری دریافت می‌کنند.

با ابطال ۲مصوبه دولت برای حقوق بازنشستگان و حق مسکن کارگری، این دو گروه باید منتظر افزایش دریافتی ماهانه باشند؛ ضمن اینکه دولت برای افزایش حقوق کارکنان خود نیز طرحی در دستور کار دارد که نهایی‌شدن آن به بهبود معیشت این افراد کمک خواهد کرد.

احکام حقوقی بازنشستگان تأمین اجتماعی براساس مصوبه جدید صادر شده و از این ماه، حقوق بازنشستگان سایر سطوح مزدی نسبت به سال قبل با افزایش ۳۸درصدی به‌اضافه ماهانه ۵۱۵هزار تومان پرداخت خواهد شد. همزمان پرونده بحث حق مسکن کارگری نیز بسته شده و احتمالا از مهرماه، حق مسکن کارگران با افزایش ۲۰۰هزار تومانی نسبت به سال قبل، ۶۵۰هزار تومان خواهد بود. در این میان طرح افزایش حقوق کارکنان دولت نیز در دست بررسی است و بعد از تأمین منابع، جزئیات آن مشخص می‌شود.

احکام حقوقی بازنشستگان تأمین اجتماعی در سایر سطوح مزدی، بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار اصلاح شده و هم‌اکنون در سایت سازمان تأمین اجتماعی قابل دریافت است. این احکام اصلاحی از ۲۰شهریورماه مبنای پرداخت حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تأمین اجتماعی خواهد بود و براساس آن، حقوق بازنشستگان سایر سطوح مزدی (کسانی که مبنای دریافتی آن‌ها بالاتر از حداقل حقوق است) از ابتدای امسال براساس مصوبه شورای‌عالی کار، ۳۸درصد به‌اضافه ماهانه ۵۱۵هزار تومان افزایش خواهد یافت.

میرهاشم موسوی، با اشاره به اینکه حقوق شهریورماه بازنشستگان طبق احکام جدیدی پرداخت خواهد شد، می‌گوید: منابع پرداخت حقوق بازنشستگان تأمین شده و برای پرداخت معوقات ۵ماهه بازنشستگان از محل مابه‌التفاوت افزایش مصوبه قبلی و مصوبه جدید نیز برنامه‌ریزی صورت گرفته و نحوه پرداخت معوقات نیز در اسرع وقت اعلام خواهد شد. بر این اساس، بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تأمین اجتماعی در سایر سطوح مزدی که از فروردین تا مرداد امسال طبق فرمول مصوبه دولت (افزایش ۱۰درصدی به‌اضافه ۶۵۰هزار تومان تا سقف ۱۰میلیون تومان) حقوق می‌گرفتند، از این ماه باید منتظر واریز حقوق بر مبنای فرمول مصوبه شورای‌عالی کار (افزایش ۳۸درصدی به اضافه رقم ثابت ۵۱۵هزار تومان در ماه) باشند.

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان