حسن یزدانی | حسن یزدانی کشتی | حسن یزدانی قهرمان

کدخبر : 1464

شکست دور از انتظار حسن یزدانی برابر دیوید تیلور آمریکایی در فینال مسابقات قهرمانی جهان سایه غمگین‌ترین شب ایران را سنگین‌تر کرد.

حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی است. حسن یزدانی و تیلور بعدازظهر امروز (یک‌شنبه 11 مهر) ساعت 19:30 برای کسب مدال طلای جهان در دیداری سخت و حساس به مصاف یکدیگر می روند. مسابقه حسن یزدانی و تیلور از اهمیت زیادی برای آمریکایی ها و ایرانی ها برخوردار است. حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم ایران است. حسن یزدانی با پیروزی شش بر دو برابر دیوید تیلور آمریکایی ضمن جبران شکست در دیدار نهایی بازی‌های المپیک توکیو به مقام قهرمانی رقابت‌های جهان دست یافت. حسن یزدانی با انتشار یک استوری در اینستاگرام فرارسیدن اربعین حسینی را تسلیت گفت.

شکست دور از انتظار حسن یزدانی برابر دیوید تیلور آمریکایی در فینال مسابقات قهرمانی جهان سایه غمگین‌ترین شب ایران را سنگین‌تر کرد.

نسخه حسن یزدانی پیچیده شد

حسن یزدانی

مردم ایران سوگوار و خشمگین از داغی که با مرگ مظلومانه دختری کرد و بی گناه به نام مهسا امینی بر دل ملت نهاده شده بوده در آخرین ساعات جمعه شب پای گیرنده های خود نشستند تا بلکه با پیروزی قهرمان بزرگ شان مقابل رقیب آمریکایی کمی التیام گیرند اما کشتی چنان آغاز و پایانی داشت که گویی زنجیر بر دست و پای یزدانی بسته و از پیش بازنده راهی میدانش کرده اند!

یزدانی دیشب سایه ای کمرنگ از آن کشتی گیر چالاک و متهور همیشگی هم نبود. شومی جمعه سیاه ایران انگار دامن او را هم گرفته و یارای برابری با حریف را از او سلب کرده بود.

دیشب یزدانی جسارت و جنگندگی و شجاعتش را با خود روی تشک نبرد. او برای برنده شدن هیچ تاکتیک و برنامه ای نداشت. راه های رسیدن به امتیاز را گم کرده و سر در گم و بلاتکلیف کشتی گرفت. این عجیب ترین شکل از تمام مسابقاتی بود که تاکنون از پر افتخارترین قهرمان ایران دیده ایم.

یزدانی نه میل به هجوم داشت و نه توانی برای مقاومت و دفاع! تیلور هر گاه اراده کرد به پای او رسید و ساده تر از آنکه فکرش را کنیم قهرمان ما را در خاک نشاند! شکست هفت بر یک برابر قهرمان المپیک صرف نظر از اینکه برای حسن یزدایی و همه علاقمندان به کشتی، گران تمام شد مهر تاییدی هم بر نا کارآمدی کادر فنی تیم ملی زد.کادری که نسخه غلط برای یزدانی پیچیده و برنامه های تاکتیکی او را به هم ریختند.. آنها که بعد از پیروزی شیرین  سال گذشته یزدانی مقابل تیلور بار ها و بارها از اتخاذ تاکتیک مناسب خود و برگزاری جلسات متعدد برای پیچیدن نسخه تیلور سخن به میان آوردند، امسال چرا چیزی در مورد برنامه و تاکتیک شان نمی گویند؟!

کسانی که اندک آشنایی با ورزش کشتی دارند می توانند تشخیص دهند که سبک میارزه حسن یزدانی در کشتی فینال کاملا تغییر کرده و نشانی از آن نمایش همیشگی هجومی و رو به جلو  و هوشمندانه در این  مسابقه دیده نمی شود. این اگر انتخاب خود یزدانی باشد که چنین مبارزه کند که فبها  اما اگر برایش دیکته و تکلیف کرده باشند باید پاسخگوی افتضاح به بار آمده باشند!

در شرایطی که یزدانی به طور خود خواسته و یا به تبعیت از کادر فنی شیوه ای عجیب را برای انجام مسابقه در پیش گرفته بود آمریکایی ها به بهترین شکل ممکن قهرمان ما را آنالیز کرده ‌و روی نقاط قوت و‌ضعف او‌کار کرده بودند.این یعنی در طول یک سال گذشته که کشتی ما سرگرم انجام تمرینات عادی و بدن سازی های متداول بوده است آنها راه های شکست دادن یزدانی را بارها و بارها مرور کرده اند. اینچنین می شود که تیم ظاهرا  پا به سن گذاشته  و به  زعم بعضی ها رو به زوال آمریکا بدون کمترین دردسری قهرمان زود هنگام مسابقات شده  و جردن باروز  کاپیتان ۳۵ ساله شان همچنان بی همآورد در دنیای کشتی و بخصوص بین ایرانیان که چهارده بار طعم شکست بدون حتی یک پیروزی مقابل او را چشیده اند باقی می ماند.

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان