رتبه بندی معلمان

کدخبر : 968

بنابر اعلام سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس ۱۲۵هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان مصوب شده است.

به گزارش رصدورزشی پلاس، اجرای طرح رتبه بندی معلمان سالهاست که به خبر پر حاشیه ای تبدیل شده است. گویا قرار است طرح رتبه بندی معمان از سال 1401 اجرایی شود. ضمنا مجلس شورای اسلامی برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان 125 هزار میلیارد ریال درمظر گرفته است. اما سرنوت طرح رتبه بندی معلمان چه می شود؟

 سخنگوی کمیسیون تحقیقات، آموزش و فناوری مجلس شورای اسلامی از مصوبه اعتبار ۱۲۵هزار میلیارد ریال بودجه اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۱۴۰۱ در مجلس خبر داد.

رضا حاجی‌پور در آمل درباره آخرین وضعیت طرح رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پس از بررسی جزئیات طرح در کمیسیون تحقیقات، این طرح در صحن علنی مجلس با اکثریت آرا مصوب شد و از طریق اداره‌کل قوانین برای شورای نگهبان فرستاده شد. شورای نگهبان از این طرح  چند ایراد جزئی گرفته است و این ایرادها در حال برگرداندن می‌باشد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ایرادات اصل 75 در امر تأمین مالی است، عنوان کرد: در این زمینه سازمان برنامه و بودجه حدود 25هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال 1401 برآورد کرده بود.

حاجی‌پور با تأکید بر اینکه مجلس مبلغ 12هزار و 500 میلیارد تومان را از ابتدای نیمه دوم امسال مصوب کرده بود و سازمان برنامه و بودجه نیز موافق تصویب این بودجه بود، ابراز کرد: این میزان بودجه طبق توافق و با حضور ریاست سازمان برنامه و بودجه در صحن علنی مجلس برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال 1401 تأمین می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس یادآور شد: اعضای کمیسیون دفاعیات لازم را پس از رفع ایرادها این طرح و برگشتن آن به صحن علنی مجلس انجام خواهند داد.

 

حاجی‌پور با تصریح به اینکه تمام نمایندگان مجلس به‌ویژه اعضای کمیسیون مدافع معلمان هستند، خاطرنشان کرد: طبق تقبل سازمان برنامه و بودجه مبنی بر آن میزان بودجه در مجلس، طرح به اجرا در می‌آید.

    آیا این خبر مفید بود؟
    ارسال نظر:

    عنوان
      عنوان